Mutacja brytyjska wypiera inne warianty koronawirusa w Polsce przekazał w sobotę wieczorem minister zdrowia Adam Niedzielski, donosząc, iż wariant brytyjski to już 80 procent wszystkich infekcji w kraju. Na doniesienia szefa resortu zdrowia zareagował Roman Giertych. Adwokat nazwał ministra kretynem.

Można powiedzieć, że wypiera ona (mutacja – dop. red.) inne szczepy wirusa przekazał Niedzielski w sobotę wieczorem. Szacujemy, że w skali ogólnopolskiej tego wirusa jest między 60-80 procent.

Wirus ten jest skrajnie zakaźny i niestety bardziej zjadliwy. Apeluję do wszystkich o rozwagę o bardzo poważne traktowanie wszystkich regulacji, obostrzeń powiedział szef resortu zdrowia.

Na najnowsze informacje dotyczące rozwoju pandemii i wariantu brytyjskiego, bardzo emocjonalnie zareagował Roman Giertych. Adwokat zarzucił ministrowi popełnienie błędu w grudniu, kiedy do Polski zaczęto sprowadzać tysiące obywateli w obawie przed trzecią falą.

To czemuś kretynie w grudniu wpuścił ludzi do Polski z Wielkiej Brytanii bez testowania??? zapytał prawnik.

Przeczytaj również: „Spaliło chłopa!” Mężczyzna podpalił się na stacji paliw Orlenu

Przeczytaj również: Prezydent Andrzej Duda ma dość gróźb i obrażania. Nie wytrzymał i odpisał internautce

Przeczytaj również:  Zaskakujący sondaż. Konfederacja staje się trzecią siłą
źródło: Twitter

źródło: Tysol

(Visited 12 143 times, 1 visits today)

7 KOMENTARZE

  1. Tylko dziwnie Anglicy nic nie slyszeli o tej mutacji… A z reszta, koronawirusy sa grupa wirusow o najwiekszym potencjale mutacyjnym. Podobnie jak grypa. Szczepionka to utopia, leczenie moze byc wylacznie objawowe a smiertelnosc w porownaniu do innych chorob „niepandemicznych” jest zadna. Inaczej: smiertelnosc Covid19 jest faktycznie nieistotna statystycznie. Taka sama byla od lat, tyle ze nikt o tym nie mowil i nie sial paniki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj