Minister pandemii przyjął we wtorek w Poznaniu drugą dawkę przypominającą szprycy przeciwko koronawirusowi. Odwiedził w tym celu poradnię Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

– Jesteśmy po szczycie kolejnej fali i to jest naprawdę idealny moment, żeby przyjąć szczepienie – powiedział „minister pandemii” Adam Niedzielski.

– Chciałbym, żeby te 12 milionów (osób), które przyjęło trzecią dawkę, to był wynik, który się powtórzy przy czwartej dawce. Naprawdę wchodzimy w taki etap pandemii, który polega na pewnej sezonowości zachorowań. Teraz, ponieważ jesteśmy po szczycie tej kolejnej fali, to jest naprawdę idealny moment, żeby przyjąć szczepienie – pod tym względem oczywiście będziemy robili wszystko, żeby jak najwięcej osób podjęło tę świadomą decyzję – dodał Niedzielski.

Poinformował przy tym, że na ten moment „świadomą decyzję dotyczącą drugiej dawki przypominającej podjęły 2 mln Polaków”.

Niedzielski zachęca do szczepień

– Zapewniam, że nie boli, wszystko jest w porządku. Zachęcam i zapraszam wszystkich, żeby właśnie w ramach świadomej decyzji zapobiegania ryzyku ciężkiego przechorowania podjąć tę decyzję, decyzję, do której namawiamy – podkreślił.

Przeczytaj również:  Mój sukces zawdzięczam rodzinie i edukacji domowej

W tym celu podał adres strony internetowej www.gov.pl/web/chcezrozumiec, by każdy chętny na przyjęcie szprycy mógł zapoznać się z niezbędnymi szczegółami.

– Tam znajdują się wszystkie informacje, bardzo dużo odpowiedzi na pytania, na wątpliwości, które pojawiają się w trakcie podejmowania decyzji o szczepieniu – tłumaczył szef resortu zdrowia.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: „Ja tylko wodę mogę pić, ale…”. Kozidrak żartuje z prowadzenia po alkoholu [WIDEO]

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Łukaszenka szaleje i żąda mobilizacji. Nie przepuści nikomu?

źródło: Nczas

(Visited 94 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj