Minister zdrowia Adam Niedzielski odwiedził Tarnowskie Góry. Podczas konferencji opowiadał o świetnie działającej polskiej służbie zdrowia.

Minister z pewnością nie spodziewał się tak wielu niewygodnych pytań. Jedno z nich do tego stopnia zbiło go z tropu, że uciekł tylnymi drzwiami.

Konferencja ministra Niedzielskiego w Tarnowskich Górach

– Reforma POZ była bardzo oczekiwana przez pacjentów, szczególnie w dobie postcovidowej, kiedy zapotrzebowanie na nadrabianie pewnych efektów zdrowotnych jest bardzo duże. To potężna zmiana, która zwiększa możliwości pacjentów, zmiana, która oznacza dodatkowe środki – mówił minister.

Kiedy rozpoczęła się seria pytań od dziennikarzy, Niedzielski wyraźnie się zaniepokoił. Jedno z nich dotyczące pandemii koronawirusa całkowicie go przerosło.

W pewnej chwili pałeczkę musiał przejąć rzecznik Wojciech Andrusiewicz, który próbował uratować niezręczną sytuację.

– Ja mam pytanie odnośnie nagrody, którą pan otrzymał: „wizjoner zdrowia”. Za pana kadencji był wzrost liczby nadmiarowych zgonów, mamy też eksperymenty na dzieciach. Jak pan się czuje, otrzymując taką nagrodę? Czy pan uważa, że robi coś dobrego? – pytała konsekwentnie dziennikarka.

– Jeżeli chodzi o (to) pytanie, to do tej pory myślałem, że nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi – odpowiedział Andrusiewicz.

Przeczytaj również:  Katowice: Potężna eksplozja gazu w kamienicy

– No i właśnie to była głupia odpowiedź – skwitowała dziennikarka.

Andrusiewicz skończył nagle konferencję prasową, chociaż inni dziennikarze czekali na swoją kolejkę. Tymczasem Adam Niedzielski wyszedł prawdopodobnie tylnymi drzwiami.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Sylwester Stallone nie odpuści ws. filmu Rocky! „Ta kwestia zżera mnie od środka”

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Aktor Michał Milowicz przestrzegł internautów. Został oszukany

źródło: YouTube

(Visited 613 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj