W sobotę, w wieczornym wydaniu „Faktów” TVN stacja przekazała informację, jakoby co szósty pracownik zdrowia był zakażony koronawirusem. Prędko okazało się, że mogąca doprowadzić do masowej paniki wieść nie ma wiele wspólnego ze stanem faktycznym.

W trakcie emisji wieczornego programu informacyjnego telewizji TVN, prowadząca Justyna Pochanke podała, że „co szósty pracownik służby zdrowia jest zakażony”. Również występująca w materiale Renata Kijowska zrelacjonowała wydarzenie, używając dokładnie tych samych słów.

Głos w sprawie ewidentnie nieprawdziwej informacji mogącej zasiać panikę w społeczeństwie zabrał portal Wirtualne Media. Zdaniem jego dziennikarzy, ktoś odpowiedzialny za tekst przekazany dziennikarkom, popełnił kardynalny błąd językowy. Chodziło oczywiście o to, że co szósty zakażony to pracownik służby zdrowia. Komunikat w tej sprawie wydał w czwartek Główny Inspektorat Sanitarny, na raport którego chcieli się powołać pracownicy TVN.

Do kompromitującej rzetelności stacji wpadki odniosła się prezenterka Justyna Pochanke. Tłumaczyła, że nieprawdziwa informacja podana przez „Fakty” to „niezamierzony błąd”.

Do tej pory w Polsce stwierdzono około 3300 przypadków zarażonych groźnym wirusem z chińskiego Wuhan. Zmarło 79 Polaków.

Przeczytaj również: Gadowski: „Ciekawe, kto będzie miał odwagę powiedzieć prawdę, skąd wziął się koronawirus”. Coraz głośniej w mediach USA

źródło: Do Rzeczy

(Visited 601 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj