Jak donoszą służby, dzisiaj rano w wypadku samochodowym zginął były poseł VI i VII kadencji Sejmu Janusz Dzięcioł. Polityk PO był z zawodu strażnikiem miejskim, a także uczestnikiem pierwszej edycji programu „Big Brother„.

Janusz Dzięcioł zginął w tragicznym wydarzeniu, podczas gdy jego osobowy Citroen wjechał na przejazd kolejowy w miejscowości Biały Bór (woj. kujawsko-pomorskie).

Jak informuje biuro prasowe PKP — stało się to pomimo czerwonego światła na sygnalizatorze. Auto, którym jechał polityk, wjechało wprost pod koła pociągu.

— O godzinie 8:40 na przejeździe kolejowo-drogowym koło Grudziądza pod pociąg relacji Toruń Główny — Grudziądz pomimo czerwonych świateł wjechał samochód osobowy — powiedział Karol Jakubowski z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

— Komisja ustali, co spowodowało, że pomimo sygnału zabraniającego wjazdu doszło do zdarzenia — dodał Jakubowski.

Uczestnik popularnego niegdyś show miał 66 lat. Wielką sławę przyniósł mu występ w pierwszej edycji „Big Brothera” w 2001 roku, której został zwycięzcą. Dzięki temu spróbował swoich sił, by wystartować w wyborach parlamentarnych. Niestety nie były to zbyt udane próby. W 2005 roku bezskutecznie startował do Senatu, ale dopiero dwa lata później uzyskał mandat poselski z ramienia PO. W 2011 roku uzyskał reelekcję do Sejmu.

źródło: youtube.com, wiadomosci.wp.pl 

(Visited 242 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj