propolski.pl: Mateusz Hołda najmłodszym profesorem w Polsce

Nie ukończył jeszcze 30 lat, a już został profesorem. Kim jest Mateusz Hołda?

Mateusz Hołda to pierwszy w Polsce naukowiec, który zdobył tytuł profesora w wieku 29 lat. Pracuje on w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, zajmując się architekturą układu sercowo-naczyniowego.

Wspomniany tytuł Mateusz Hołda uzyskał 4 lipca. Dobrą wiadomością podzielił się w mediach społecznościowych, oznajmiając, że taki sukces jest wynikiem wielu lat wytężonej pracy.

Mateusz Hołda najmłodszym profesorem w Polsce

— To chyba ten moment, na który czeka każdy naukowiec. Wynik dziewięciu lat intensywnej pracy naukowej zaowocował przyznaniem mi tytułu profesora medycyny. I tak oto w wieku 29 lat stałem się najmłodszym w historii Polski profesorem. Na drodze do tego sukcesu było więcej porażek niż zwycięstw — było ciężko (czasami bardzo ciężko), ale na pewno było warto. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu — jest Was wielu! Myślę, że to jednak nie jest koniec mojej ścieżki naukowej, a dopiero jej początek — napisał Hołda, który ma na swoim koncie wiele osiągnięć.

W 2017 roku, gdy był jeszcze studentem VI roku kierunku lekarskiego, zakończył swój przewód doktorski. To jedyna taka sytuacja w Polsce, kiedy studentowi udaje się taki wyczyn.

Naukowiec od wielu lat związany jest z Katedrą Anatomii UJ CM. Profesor Hołda stworzył prawie 100 publikacji dla czasopism naukowych.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Nie uwierzysz, jak tańczył Lewandowski. Nagranie hitem sieci [WIDEO]

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Brytyjski wywiad nie ma wątpliwości. Wkrótce Rosjanie opadną z sił

To chyba ten moment, na który czeka każdy naukowiec😊 Wynik dziewięciu lat intensywnej pracy naukowej zaowocował…

Opublikowany przez Mateusza Hołdę Środa, 20 lipca 2022

źródło: Facebook

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these