Obywatele Austrii, którzy nie przyjęli szczepionki przeciw COVID-19, utracą wstęp do kawiarni, restauracji oraz salonów fryzjerskich. Niezaszczepieni nie będą mogli również korzystać z hoteli ani brać udziału w wydarzeniach z udziałem więcej niż 25 osób.

Austriacy, którzy nie przyjęli szczepionki, poddani zostaną surowej segregacji sanitarnej. Austriackie władze zakomunikowały w piątek, że od poniedziałku niezaszczepieni przeciw COVID-19 utracą sporą część swobód obywatelskich, m.in. wstęp do fryzjera czy restauracji.

Władze wprowadzą czterotygodniowy okres przejściowy, w którym przyjęcie pierwszej dawki szczepionki i wykonanie testu PCR umożliwią wejście do miejsc niedostępnych dla niezaszczepionych. Po upływie okresu przejściowego, wstęp do miejsc użytku publicznego będą mieli wyłącznie zaszczepieni oraz ci, którzy niedawno wyleczyli się z zakażenia koronawirusem.

Dynamika wzrostu zakażeń jest wyjątkowa, a obłożenie łóżek na oddziałach intensywnej terapii rośnie znacznie szybciej, niż się spodziewaliśmy poinformował w piątek kanclerz Alexander Schallenberg na konferencji prasowej poświęconej nowym obostrzeniom.

Reuters podaje, że obostrzenia będą obowiązywać w Wiedniu, który ma najniższy wskaźnik zakażeń wśród dziewięciu krajów związkowych Austrii, ale najwyższy odsetek — 20 proc. — łóżek intensywnej opieki zajętych przez pacjentów z COVID-19. Nowe zasady zaczną obowiązywać w stolicy już w końcówce przyszłego tygodnia.

Obecnie około 64 proc. mieszkańców kraju zdecydowało się na przyjęcie preparatu przeciwko koronawirusowi. Wśród najbardziej sceptycznych wobec szczepień grup znajdują się wyborcy trzeciej siły w parlamencie Partii Wolności (FPO).

Przeczytaj również: Kurdej-Szatan wpadła w szał i wyzwała Straż Graniczną: „K*rwa!!! Mordercy!!! Wciąż chcecie takiego rządu?”

Przeczytaj również: Donald Tusk postawił warunek pozostałym ugrupowaniom opozycyjnym. Hołownia zgasił go jednym memem

Źródło: PAP

(Visited 6 590 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj