Obywatele Austrii, którzy nie przyjęli szczepionki przeciw COVID-19, utracą wstęp do kawiarni, restauracji oraz salonów fryzjerskich. Niezaszczepieni nie będą mogli również korzystać z hoteli ani brać udziału w wydarzeniach z udziałem więcej niż 25 osób.

Austriacy, którzy nie przyjęli szczepionki, poddani zostaną surowej segregacji sanitarnej. Austriackie władze zakomunikowały w piątek, że od poniedziałku niezaszczepieni przeciw COVID-19 utracą sporą część swobód obywatelskich, m.in. wstęp do fryzjera czy restauracji.

Władze wprowadzą czterotygodniowy okres przejściowy, w którym przyjęcie pierwszej dawki szczepionki i wykonanie testu PCR umożliwią wejście do miejsc niedostępnych dla niezaszczepionych. Po upływie okresu przejściowego, wstęp do miejsc użytku publicznego będą mieli wyłącznie zaszczepieni oraz ci, którzy niedawno wyleczyli się z zakażenia koronawirusem.

Dynamika wzrostu zakażeń jest wyjątkowa, a obłożenie łóżek na oddziałach intensywnej terapii rośnie znacznie szybciej, niż się spodziewaliśmy poinformował w piątek kanclerz Alexander Schallenberg na konferencji prasowej poświęconej nowym obostrzeniom.

Reuters podaje, że obostrzenia będą obowiązywać w Wiedniu, który ma najniższy wskaźnik zakażeń wśród dziewięciu krajów związkowych Austrii, ale najwyższy odsetek — 20 proc. — łóżek intensywnej opieki zajętych przez pacjentów z COVID-19. Nowe zasady zaczną obowiązywać w stolicy już w końcówce przyszłego tygodnia.

Przeczytaj również:  Rosja uznana za państwo sponsorujące terroryzm. Parlament Europejski zdecydował

Obecnie około 64 proc. mieszkańców kraju zdecydowało się na przyjęcie preparatu przeciwko koronawirusowi. Wśród najbardziej sceptycznych wobec szczepień grup znajdują się wyborcy trzeciej siły w parlamencie Partii Wolności (FPO).

Przeczytaj również: Kurdej-Szatan wpadła w szał i wyzwała Straż Graniczną: „K*rwa!!! Mordercy!!! Wciąż chcecie takiego rządu?”

Przeczytaj również: Donald Tusk postawił warunek pozostałym ugrupowaniom opozycyjnym. Hołownia zgasił go jednym memem

Źródło: PAP

(Visited 6 584 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj