propolski.pl: Hołownia wściekle atakuje Tuska

Donald Tusk postawił warunek pozostałym ugrupowaniom opozycyjnym. Hołownia zgasił go jednym memem

Donald Tusk przedstawił nowy warunek pozostałym ugrupowaniom opozycyjnym i zapowiedział, że kto nie wystartuje ze wspólnej listy opozycji, będzie skazany na odrzucenie. Do tych słów niezwłocznie odniósł się lider Polski 2050 Szymon Hołownia, któremu wystarczył do tego jeden mem.

W czasie konferencji prasowej Donald Tusk usłyszał pytanie, czy w naszym kraju opozycja zdecyduje się startować z jednej wspólnej listy wyborczej na wzór Węgier.

— W Polsce do wyborów pójdziemy zjednoczeni. Kto tego nie będzie akceptował, rozumiał, sam znajdzie się na marginesie polityki. Tak mówi nie tylko moja intuicja, czy przekonanie polityczne. Tego chcą w większości Polacy, tego wymaga interes narodowy. To jeden z oczywistych testów na patriotyzm — mówił Tusk.

— Pójdziemy po to, żeby wygrać. To jest moja misja, moje zadanie, do tego się zobowiązałem, żeby poprowadzić Platformę i pomóc, wspólnie, z innymi partnerami całej opozycji, żeby poprowadzić opozycję do zwycięstwa — dodał były premier obiecując jednocześnie, że niedługo zobaczy się z liderem węgierskiej opozycji Peterem Marki-Zayem.

— Jestem absolutnie przekonany, że koleżanki i koledzy z innych partii opozycyjnych, nawet jeśli dzisiaj się trochę droczą, albo szukają innych rozwiązań, ale jestem przekonany, że przyjdzie ten moment i będą dokładnie tak samo zdeterminowani, jak ja, żeby poprowadzić Polaków do zwycięstwa. Inaczej te ciemności, które Polskę zalały będą dalej trwały — mówił Donald Tusk.

Szymon Hołownia skomentował tę wypowiedź za pośrednictwem Twittera, a jego reakcja była wyjątkowo krótka.

Zobacz również: Uczniowie naśmiewali się z Andrzeja Dudy. Nauczyciel nie wytrzymał

Zobacz również: Donald Tusk zaapelował do rządu: „Dostaniecie od nas wsparcie”

Źródło: Twitter.com, wpolityce.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these