Minister zdrowia Adam Niedzielski przedstawił w poniedziałek w prokuraturze wniosek o ściganie osób, które nachodziły go w piątek pod jego własnym mieszkaniem. Postępowanie będzie prowadzone w kierunku art. 190 kodeksu karnego, czyli gróźb.

Stołeczna policja przekazała w sobotę prokuraturze materiał, który zebrano w sprawie wdarcia się obywateli do bloku, w którym mieszka minister zdrowia Adam Niedzielski. Policja otrzymała zgłoszenie od szefa resortu zdrowia o tym, że „pod jego miejsce zamieszkania zebrała się grupa osób, które zachowują się wobec niego natarczywie”.

— My wiemy dokładnie, gdzie on mieszka i będziemy tutaj, nie raz, nie dwa — powiedział jeden z mężczyzn, wciąż trzymając kamerę i nagrywając.

Postępowanie wszczęto 22 maja w Prokuraturze Rejonowej Warszawa-Wola przyjmując kwalifikację z art. 190 kodeksu karnego.

Zobacz również: Komorowski potępił jedno z wydarzeń na arenie międzynarodowej: „Nie sądziłem, że Polska upadnie tak nisko”

— Kto grozi innej osobie popełnieniem przestępstwa na jej szkodę lub szkodę osoby najbliższej, jeżeli groźba wzbudza w zagrożonym uzasadnioną obawę, że będzie spełniona, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2 — brzmi treść artykułu.

Przepisy mówią, że przestępstwo opisane w art. 190 ścigane jest na wniosek, dlatego konieczne było przesłuchanie pokrzywdzonej osoby w tym przypadku Adama Niedzielskiego.

Zobacz również: Amerykański naukowiec wyrzucony z grupy dyskusyjnej. Stwierdził że „istnieją tylko dwie płcie”

Minister zdrowia wyjawił w mediach społecznościowych, że został objęty ochroną. Następnym krokiem będzie działanie prawne wobec tych osób, które nachodziły go pod blokiem.

— Bezmyślna agresja nie może zdominować naszego życia publicznego i pozostać bez reakcji — oświadczył Niedzielski.

źródło: wpolityce.pl

(Visited 1 847 times, 1 visits today)

1 KOMENTARZ

  1. Właściwie to chciałem pogratulować upośledzonym z nwo! Z fana szczepionek,wspołczesnej nauki i medycyny,który za własne pieniądze potrafił chodzić do lekarza i się szczepić(czyli ze mnie) ,zrobili „antyszczepionkowca”,”szura”,”foliarza” i „płaskoziemca”! Serdecznie,ku*** gratuleję!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj