Wiemy, że ogólnodostępna szczepionka na koronawirusa jest coraz bliżej. Wielu ciekawych rzeczy z tym związanych dowiedzieliśmy się podczas rozmowy ministra zdrowia z Robertem Mazurkiem w RMF FM.

Adam Niedzielski poinformował, że zmieni się system skierowań na testy na obecność koronawirusa. System będzie w inny sposób przekazywał informacje o teście. Wyniki poznamy poprzez wiadomość SMS.

Czytaj także: Strajk Kobiet: Policja użyła siły, Marta Lempart dostała gazem. „Kwik”

Inną ważną zmianą będzie nakaz badania. Osoby, które otrzymają SMS-a z poleceniem udania się na test, będą musiały udać się do odpowiedniej placówki.

Czytaj także: Jachira starła się z policjantami. „Nie ma pan prawa mnie popychać!”

— Zasadą jest, że diagnozowanie i leczenie następuje za świadomą zgodą pacjenta. Są jednak od tego wyjątki, podyktowane ważnym interesem społecznym i ochroną zdrowia publicznego. Jednym z nich jest obowiązek poddania się badaniom sanitarno-epidemiologicznym (w tym również postępowaniu mającemu na celu pobranie lub dostarczenie materiału do tych badań), w sytuacji podejrzenia zakażenia. Nie można odmówić wykonania badania (testu) na obecność koronawirusa. Pacjent powinien współpracować ze służbami sanitarnymi. Ma on jednak prawo do informacji o swoim stanie zdrowia oraz podejmowanych czynnościach medycznych — czytamy na stronie ministerstwa.

Przeczytaj również:  Ministerstwo Finansów planuje rozszerzenie podatku cukrowego. Reaguje Konfederacja [WIDEO]

Źródło: RMF FM

(Visited 6 112 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj