Większość z nas nie wyobraża sobie świąt bez kultowego „Kevina”. W tym roku fani nie będą zawiedzeni. — Są sprawy ważne i ważniejsze, a Kevin w święta należy do tych drugich — przekazał Stanisław Janowski prezes zarządu stacji Polsat.

W grudniu 2021 roku Telewizja Polsat zgodnie z tradycją wyemituje film „Kevin sam w domu”, co zostało potwierdzone przez samego prezesa zarządu stacji podczas konferencji prasowej podsumowującej wyniki Grupy Polsat Plus.

„Kevin sam w domu” każdego roku przyciąga miliony widzów przed telewizory. Można by się zastanawiać, czy nad aktorami nie ciąży przypadkiem jakaś klątwa. W 2019 roku film oglądało 3,9 miliona osób, a w minionym roku 4,5 miliona.

Jak się okazuje, produkcja zarobiła ponad 477 mln dolarów. Autorzy scenariusza w 1990 roku nie spodziewali się, że komedia okaże się tak wielkim hitem, a 20 lat później widzowie na całym świecie nie będą mogli wyobrazić sobie świąt bez tego filmu.

„Kevin sam w domu” jest amerykańską komedią familijną z 1990 roku i opowiada historię rodziny McAllisterów, którzy postanawiają udać się na Święta Bożego Narodzenia do Paryża. W dzień wyjazdu prawie spóźniają się na samolot, a w wyniku zamieszania zapominają zabrać ze sobą ośmioletniego syna Kevina. Chłopiec, mając ogromnego pecha, zostaje sam w domu i musi radzić sobie sam. Ponadto na horyzoncie zjawiają się niebezpieczni włamywacze.

W czasie premiery w USA, która odbyła się 10 listopada 1990 roku, komedia zarobiła 17 mln dolarów i błyskawicznie zyskała na popularności. Z tego względu była jeszcze wyświetlana długo po okresie świątecznym. Film przez dwanaście tygodni utrzymywał się na szczycie amerykańskiego box office, a przez kolejnych dziesięć tygodni znajdował się w pierwszej dziesiątce.

„Kevin sam w domu” zarobił na całym świecie 477 mln dolarów. Jedynie w Stanach Zjednoczonych przyniósł 285 mln dolarów zysku i zyskał miano najbardziej kasowego filmu w Ameryce Północnej.

Produkcja zapisała się również w Księdze rekordów Guinnessa jako jedna z najbardziej dochodowych komedii wszech czasów.

Zobacz również: Bosak skomentował działania Trzaskowskiego: złośliwe przeszkadzanie legalnemu zgromadzeniu

Zobacz również: Niemiecki dziennik skrytykował postawę Unii wobec sytuacji na granicy: „UE ma nadzieję, że Polska sama to załatwi”

Źródło: plejada.pl, polsatnews.pl

(Visited 265 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj