propolski.pl: Zaskakujące słowa posła Platformy

Najnowszy sondaż. Koalicja Obywatelska doścignie PiS? Są coraz bliżej

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższym czasie to z powodzeniem wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość. Niestety przewaga obozu rządzącego nad Koalicją Obywatelską coraz bardziej topnieje.

O szczegółach informuje najnowszy sondaż United Surveys dla WP. Okazuje się, że PiS odnotował dużo słabszy wynik niż w poprzednim badaniu.

Według sondażu partia rządząca może cieszyć się 32,2 proc. głosów respondentów. Jeszcze dwa tygodnie temu ugrupowanie to chciało poprzeć 33 proc. badanych.

Swoje notowania poprawiła KO, którą wskazało 27,2 proc. ankietowanych. Oznacza to wzrost o 2,1 pkt proc. w porównaniu z poprzednim sondażem.

Na trzeciej pozycji uplasowała się Polska 2050 z wynikiem 11,2 proc. Do Sejmu dostałaby się także Lewica z wynikiem 7 proc., jak również Konfederacja z 6,8 proc. Jeżeli chodzi o PSL to otrzymało ono 6,5 proc. 9 proc. respondentów nie potrafiło wskazać swojego faworyta.

W sondażu Polacy zostali zapytani o to, czy chętnie wzięliby udział w wyborach parlamentarnych. 47,4 proc. stwierdziło, że „zdecydowanie tak”, a 8,1 proc. „raczej tak”.

„Zdecydowanie nie” odpowiedziało 14,4 proc, a „raczej nie” 19,9 proc. 10,5 proc. ankietowanych odparło, że jeszcze nie wie, czy pójdzie do urn.

Sondaż przeprowadzono 21 stycznia metodą CATI.

Zobacz również: Prof. Simon szczerze: „Ja marzyłem, żeby się zaszczepić, żeby samobójstwa nie popełnić” [WIDEO]

Zobacz również: Kolejne wykroczenie Tuska? Dziennikarze przyłapali go, jak jechał pod prąd

źródło: onet.pl, wprost.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these