propolski.pl: Macron i zdjęcia z wakacji

Prezydent Macron ponosi konsekwencje „dokuczania” niezaszczepionym: To może być punkt zwrotny

Pierwszy sondaż, jaki pojawił się od marca minionego roku ukazuje znaczny spadek popularności prezydenta Macrona. Na trzy miesiące przed wyborami, w styczniu politykowi przestało ufać o 4 proc. wyborców więcej, niż w poprzednich miesiącach.

O szczegółach dowiadujemy się z sondażu Ifop dla Journal du Dimanache, który opublikowano 23 stycznia. Wynika z niego, że nawet 60 proc. obywateli Francji jest „niezadowolonych” z działań Macrona, a zaledwie 37 proc. postrzega się jako „usatysfakcjonowanych”.

Całą sprawę skomentował dla „JDD” dyrektor generalny Ifop Frédéric Dabi, który uważa, że to może być punkt zwrotny, który będzie miał daleko idące konsekwencje. Dodał przy tym, że to największy spadek popularności prezydenta od marca 2021 roku.

Spadek popularności prezydenta Macrona jest szczególnie obserwowany wśród pracowników fizycznych, wśród młodzieży oraz osób powyżej 65 roku życia. Z rządów francuskiego polityka najbardziej nie są zadowoleni wyborcy lewicowej Zbuntowanej Francji oraz prawicowego Zjednoczenia Narodowego.

Dyrektor generalny Ifop Frédéric Dabi wskazał, że za spadek popularności Macrona odpowiada chaotyczne zarządzanie w walce z pandemią oraz szalejąca inflacja, która wpływa negatywnie na codzienne życie obywateli.

Nie bez znaczenia okazały się również słowa, które francuski prezydent wypowiedział pod adresem niezaszczepionych. Pisaliśmy o tym szerzej tutaj.

Zobacz również: Premier zaprosił liderów opozycji na spotkanie. Na reakcję Tuska nie trzeba było długo czekać

Zobacz również: Kolejne wykroczenie Tuska? Dziennikarze przyłapali go, jak jechał pod prąd

źródło: forsal.pl, Interia.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these