Strona główna Polska Najnowszy sondaż raduje sympatyków prezydenta. Andrzej Duda z dwukrotną przewagą nad Kidawą-Błońską

Najnowszy sondaż raduje sympatyków prezydenta. Andrzej Duda z dwukrotną przewagą nad Kidawą-Błońską

2 min czytania
0
1
2,029
Andrzej Duda

Pomimo szerzącej się i budzącej lęk epidemii koronawirusa, wciąż obowiązuje ta sama data wyborów prezydenckich, przypadająca na 10 maja. Największe szanse zdaje się mieć Andrzej Duda.

Andrzej Duda niezmiennie cieszy się największym poparciem wśród Polaków. Jego sympatycy, mają teraz powody do radości. Wszystko za sprawą najnowszego sondażu, który czyni urzędującego prezydenta prawdziwym zwycięzcą. Tuż za nim plasuje się kandydatka KO Małgorzata Kidawa-Błońska.

Polityk mógłby liczyć na poparcie na poziomie 43,19 proc. Poparcie dla wicemarszałek Sejmu w sondażu przeprowadzonym dla „Super Express” wyniosło 21,13 proc. głosów.

W sondażu Instytutu Badań Pollster na trzecim miejscu znalazł się Władysław Kosiniak-Kamysz, lider PSL, na którego głos chciałoby oddać 12,96 proc. ankietowanych. Lider ludowców wyprzedził nawet Roberta Biedronia. Kandydat Lewicy zdobył 9,54 proc.

Na kolejnym miejscu uplasował się Szymon Hołownia z wynikiem 8,74 proc, a na ostatnim miejscu sondażu Krzysztof Bosak, którego poparło 4,4 proc. pytanych.

Sondaż zrealizowano na reprezentatywnej grupie 1077 respondentów w dniu 17-18 marca 2020 r.

źródło: niezalezna.pl

Reakcja
5
Przeczytaj również:  Ostatni sondaż tuż przed wyborami. Wyniki nie pozostawiają złudzeń
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Załaduj więcej napisanych przez Marlena Piechocka
Załaduj więcej w  Polska

Sprawdź również

Kolejny popis Nitrasa. Wdał się w sprzeczkę z mieszkańcem Zgierza i nawał go „głupkiem”

Sławomir Nitras stał się ostatnio prawdziwą gwiazdą Internetu. Polityk tym razem wdał się …