Sytuacja na polsko-białoruskiej granicy staje się coraz bardziej nieprzewidywalna. Agresywni migranci usiłują na siłę przedrzeć się na terytorium Polski. Bezpieczeństwa naszego kraju strzegą liczne służby, które każdego dnia narażają się na stres i niebezpieczeństwo.

We wtorek doszło do kolejnego nieprzyjemnego zdarzenia. W stronę polskich mundurowych tym razem poleciały petardy i kamienie. Służby poinformowały o 134 próbach nielegalnego przekroczenia granicy.

— Minionej doby tj.29.11 granicę próbowały przekroczyć 134 osoby. Wydano 33 postanowienia o opuszczeniu terytorium RP — przekazała Straż Graniczna w mediach społecznościowych.

Służby dodały, że dokonano zatrzymania dwóch obywateli Ukrainy, którzy chcieli ułatwić cudzoziemcom przedostanie się przez granicę.

Uchodźcy dopuścili się także dwóch ataków na granicę w Mielniku oraz Szudziałowie.

— Dziś ok. godz. 2.30 na odcinku ochranianym przez Placówkę SG w Szudziałowie grupa agresywnych cudzoziemców próbowała siłowo przekroczyć granic — napisano.

Straż Graniczna dodała, że imigranci posługują się nowymi, niebezpiecznymi przedmiotami, za których pomocą próbują zniszczyć graniczne zabezpieczenia.

— W stronę #funkcjonariuszeSG i #żołnierzeWP rzucane były kamienie, metalowe rurki oraz petardy — powiedzieli strażnicy.

Zobacz również: Robert Biedroń: to my, lewica, jesteśmy tą siłą, która dodaje energii opozycji

Zobacz również: Wiceszefowa KE atakuje Boże Narodzenie. Nie podobają jej się chrześcijańskie imiona

Źródło: Twitter.com

(Visited 451 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj