Między Marcinem Najmanem a dziennikarzem Tomaszem Lisem doszło do ostrej sprzeczki w mediach społecznościowych. Czy kapitał ma narodowość? To właśnie to pytanie stało się źródłem nieporozumienia między dwoma panami.

Szef „Newsweeka” nawiązał do tematu koncesji dla telewizji TVN pisząc:

— Narodowość mediów nie jest najważniejsza. Mamy porządne, niezależne polskie media i PiS-owsko- szmaciane polskie media. Mamy porządne media z kapitałem niemieckim i media z kapitałem niemieckim uległe i spolegliwe wobec PiS. Liczą się wartości firmy i kręgosłupy ludzi — zauważył naczelny „Newsweeka” na Twitterze.

Do słów znanego dziennikarza odniósł się sportowiec Marcin Najman, który stwierdził, że nienawiść do prawicy przyczyniła się do tego, że Lis nie dostrzega, że państwo powinno chronić rynek medialny przed zagarnięciem przez obcy kapitał.

Sportowiec przytoczył przykład działań we Francji, które tyczą się tego tematu.

— Panie Tomaszu, wbrew panującym opiniom w Pana środowisku, kapitał ma narodowość. Dlatego we Francji żadne, poza francuskie firmy, nie mogą przejąć kontroli nad ich mediami. W swojej niekrytej nienawiści do prawicowych formacji gdzieś zatracił Pan zdrowy rozsądek. Szkoda — napisał Marcin Najman w mediach społecznościowych.

W środę zapadła decyzja o przedłużeniu koncesji satelitarnej dla telewizji TVN24. Zadecydowali o tym członkowie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji: — Koncesja przedłużona, w ten sposób TVN24 nie przechodzi w ręce holenderskie, co oznacza pozostanie w jurysdykcji polskiej — przekazała na Twitterze Teresa Bochwic, członek Krajowej Rady.

— KRRiT przyznała koncesję TVN24 przyjmując wcześniej uchwałę, z której wynika, że koncesja się TVN nie należy, bo więcej niż 49 kapitału w spółce należy do spółki spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego — dodał w mediach społecznościowych dziennikarz „Rzeczpospolitej” Michał Szułdrzyński.

Zobacz również: Niezwykły występ w „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Michał Wiśniewski obawiał się reakcji żony [WIDEO]

Zobacz również: Mentzen o segregacji sanitarnej na Litwie: „Nie wyobrażam sobie życia w takim świecie” [WIDEO]

źródło: DoRzeczy.pl, msn.com

(Visited 370 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj