Szybkie Nadania InPost to usługa umożliwiająca łatwe nadanie paczki w dowolnym Paczkomacie®, dostępna w aplikacji InPost Mobile i poprzez dedykowaną stronę internetową. Przekonaj się dlaczego nadanie przesyłki kurierskiej w Paczkomacie® cieszy się tak dużą popularnością i jak możesz łatwo zamówić kuriera przez Szybkie Nadania.

Nadaj paczkę taniej i prościej

Paczkomat® już od paru lat jest najczęściej wykorzystywanym sposobem doręczenia przesyłki z e-commerce, a w zeszłym roku stał się również bezapelacyjnie najpopularniejszym wyborem jeśli chodzi o nadanie paczki przez klientów indywidualnych. Jak wskazują badania Kantar Polska z kwietnia 2021 roku, ten sposób nadania wybiera nawet 70% respondentów, podczas gdy na nadanie paczki na poczcie lub u kuriera decyduje się nieco ponad 40% ankietowanych. Z czego wynika ten sukces? Na pewno w dużej części z tego, że dostawa do Paczkomatu® to opcja dostępna tylko w InPost, a jednocześnie ciesząca się coraz większą popularnością (według najnowszego Raportu Gemius, na tę opcję wysyłki decyduje się więcej klientów e-commerce niż na jakąkolwiek inną). Wiele osób korzysta z nadania przesyłki w Paczkomacie® właśnie po to żeby móc wysłać ją do innego Paczkomatu®. Użytkownicy są też już zaznajomieni z tą technologią i mają do niej zaufanie. Jednym z głównych powodów popularności przesyłki Paczkomatowej® jest też niewątpliwie dostępność Paczkomatów®. W Polsce jest więcej Paczkomatów® niż w jakimkolwiek innym kraju – już ponad szesnaście tysięcy – więc prawie każdy ma jakiś pod ręką, a że są dostępne przez całą dobę, siedem dni w tygodniu, to nie ma problemu żeby odbierać i nadawać paczki po drodze, w dogodnym momencie. A przy tym doręczenie przesyłki kurierem nie kosztuje więcej niż paczka pocztowa czy nawet cięższy list polecony, a przesyłka do Paczkomatu® o kolejnych kilka złotych mniej. Do tego 90% przesyłek dociera do Paczkomatu® już następnego dnia. Wreszcie, nadanie paczki za pośrednictwem serwisu Szybkie Nadania jest naprawdę proste.

InPost kurier – tanie nadanie paczki w aplikacji

Aplikacja InPost Mobile pozwala na proste i szybkie nadanie paczki bez etykiety nadawczej. Nie tylko jest to wygodne dla osób, które po prostu nie mają drukarki, ale pozwala także na spontaniczne nadanie paczki w biegu. Jak nadać przesyłkę korzystając z aplikacji? Wybierz ikonę „Nadaj paczkę” u dołu ekranu głównego, a zostaniesz przeniesiony do formularza nadania przesyłki rozdzielonego na kilka kolejnych ekranów. Na pierwszym z nich określisz czy kurier ma dostarczyć paczkę do Paczkomatu® czy do rąk własnych oraz w jakim ma być gabarycie. Paczka może być w jednym z trzech wymiarów, odpowiadających trzem różnym rozmiarom skrytek Paczkomatu®, wszystkie z maksymalną wagą 25 kg. Dzięki temu łatwo ci będzie ocenić jaki gabaryt paczki wybrać. Na kolejnych ekranach formularza wprowadź dane odbiorcy i nadawcy – adres i nazwisko, adres e-mail i numer telefonu. Najważniejszy jest ten ostatni, ponieważ jest on podstawą identyfikacji użytkownika w systemie. Twój własny numer telefonu jest wpisany na stałe, bo jest przypisany do twojego konta użytkownika. Jeśli paczka ma być dostarczona pod konkretny adres, to wprowadź także ten adres. Natomiast Paczkomat® docelowy wybierzesz z mapy lub korzystając z wyszukiwarki adresów. Możesz też wprowadzić dane do faktury VAT (aplikacja zapamiętuje też wcześniej wprowadzone dane). Na koniec zaakceptuj regulamin i przejdź do płatności. Do wyboru jest BLIK, karta płatnicza, lub przelew online. Po dokonaniu płatności zabierz przesyłkę do dowolnego Paczkomatu® i w terminalu urządzenia zeskanuj kod QR, który znajdziesz w opisie przesyłki w aplikacji. Możesz też wpisać swój numer telefonu i kod nadania ręcznie na ekranie terminala Paczkomatu®. Kod nadania znajdziesz w aplikacji i w mailu od operatora. Przesyłkę umieść w skrytce, która się otworzy.

Kurierzy InPost – Szybkie Nadania online

Paczkę możesz też nadać online korzystając z serwisu Szybkie Nadania InPost. Działa on bardzo podobnie do opcji nadania w aplikacji, z tą różnicą, że w tym przypadku konieczne będzie wydrukowanie etykiety. Nie jest za to konieczne posiadanie aplikacji ani konta w systemie, a formularz nadania mieści się na jednej stronie internetowej. Standardowo do wyboru są dwie metody wysyłki: kurier i Paczkomat® oraz trzy gabaryty, które można wybrać u góry strony. Poniżej podaj dane odbiorcy i nadawcy oraz wprowadź adres dostawy kurierem (jeśli jest potrzebny) lub wybierz Paczkomat® z listy. Na koniec zaakceptuj regulamin i zapłać za usługę BLIKiem, kartą, lub szybkim przelewem online. Pobierz etykietę nadawczą w pliku .pdf, wydrukuj ją i naklej na paczkę. Paczkę z naklejoną etykietą zanieś do dowolnego Paczkomatu®. Zeskanuj kod kreskowy z etykiety (lub wpisz kod nadania ręcznie) i włóż paczkę do skrytki, która się otworzy.

(Visited 63 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj