Europoseł Patryk Jaki przemawiał podczas debaty w Parlamencie Europejskim. Polityk nie szczędził mocnych słów, mówiąc, że nie rozumie polityki uprawianej przez instytucje unijne. Tutaj nawiązał do kwestii uchodźców.

– Zamiast pomóc Polsce, dalej płacicie w tym czasie 600 milionów euro dziennie Putinowi i za te pieniądze on morduje – powiedział europoseł.

– I co dzisiaj powiecie? Pokazujemy Wam, czym różnią się migranci od prawdziwych uchodźców, których Wy trzymacie zresztą w jakichś upokarzających obozach, a my prosto z granicy przewozimy do naszych domów. Prawie milion takich osób. A wy, zamiast pomóc Polsce, dalej płacicie w tym czasie 600 milionów euro dziennie Putinowi i za te pieniądze on morduje – dodał Patryk Jaki.

Ponadto zaapelował do zgromadzonych, przypominając o problemach nurtujących Polskę, która przez chwilę nieuwagi może zostać wciągnięta w wojnę.

– Co mamy jutro w planie? Proszę bardzo – tradycyjnie – rezolucja z sankcjami, na kogo? Na Rosję? Nie! Na Polskę! Unia potrzebuje zmian, ale potrzebuje też Komisja Śledczej, która wyjaśni, kto doprowadził do tego, że Europa finansuje Putinowi wojnę. Za niemiecką butę i arogancję Europa już 2 razy płaciła wojnami – nie możemy na to pozwolić trzeci raz! – ogłosił polityk.

Przeczytaj również:  Niemieckie media krytykują Merkel. "Nadal nie widzi swoich błędów"

Zobacz również: Trzaskowski przeprasza, jednak Jacek Kurski pozostaje sceptyczny: „Chcę wierzyć, że to szczera autorefleksja a nie tylko obawa przed karą”

Zobacz również: Czegoś takiego jeszcze nie było. Wyjątkowo komiczny i niebezpieczny happening Lotnej Brygady Opozycji

źródło: Twitter.com, wprost.pl

(Visited 632 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj