Szef rosyjskiego MSZ, Siergiej Ławrow kolejny raz uderzył w Polskę. W emocjonalnym przemówieniu pod adresem państw Zachodu (w tym naszego kraju), wskazał, że Warszawa „okłamywała” Rosję.

– Nie będzie już tak, jak było. Powiedzieliśmy to już dawno temu: nie będzie więcej sytuacji, w których nas okłamujecie, podpisujecie dokumenty, odmawiacie ich realizacji, jak to było w przypadku deklaracji OBWE w Astanie, Rady Rosja-NATO, porozumień o uregulowaniu sytuacji na Ukrainie podpisanych przez Niemcy, Francję i Polskę, porozumień mińskich – przez cały ten czas kłamali nam w twarz – powiedział Siergiej Ławrow.

– Zachód zrzucił maski – dodał polityk. Okazuje się, że najwięcej pretensji Rosjanin ma do krajów UE, USA oraz Wielkiej Brytanii za nałożone sankcje.

Ławrow oskarżył Zachód o to, że wymusił na Rosji zainicjowanie „specjalnej operacji wojskowej” na Ukrainie.

Ławrow nie wytrzymał i zaatakował UE

Szef rosyjskiego MSZ posłużył się znaną sobie retoryką, mówiąc o „przebiegłości” zachodnich partnerów. Ponadto oskarżył Waszyngton o to, że urządza Rosji Holokaust.

Współpracownik Władimira Putina przyznał, że próby podejmowane przez USA, by podtrzymać dominację Stanów Zjednoczonych i reszty Zachodu w rzeczywistości obrócą się przeciwko nim. Dodał, że są to po prostu marne wysiłki, które mają na celu „powstrzymanie formowania się wielobiegunowego świata”.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Putin: „Zostaliśmy oszukani. Nie mamy innego wyjścia” [WIDEO]

źródło: Onet

(Visited 317 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj