Analizy, które dostajemy, mówią, że w IV kwartale [2022 roku – red.] zacznie się trend spadkowy inflacji – obiecuje Morawiecki w rozmowie z tygodnikiem „Wprost”. Ostrzega jednak, że później „inflacja znowu zacznie rosnąć”.

Rząd zacznie walczyć z inflacją?

„Z czym [Pan – red.] jeździ do ludzi?” – został zapytany polityk PiS w kontekście jego prób uspokojenia wyborców zmartwionych rosnącymi problemami gospodarczymi Polski.

Z konkretami w temacie energii, inflacji i kryzysu, które już wprowadziliśmy w celu złagodzenia ich skutków. Przedstawiamy to, co zrobiliśmy do tej pory, aby udowodnić wiarygodność naszego rządu, ale pokazujemy także kolejne propozycje na przyszłość. – odpowiada Morawiecki.

Jako środek ratowania Polaków przed wywołanymi inflacją wzrostami cen, Morawiecki wskazał obiecywane przez rząd „dodatki osłonowe” np. na zakup węgla.

Kolejne 11,5 mld zł wpompowane do kieszeni Polaków w postaci dodatku węglowego ma charakter proinflacyjny – uważa prof. Witold Orłowski, specjalista w dziedzinie ekonomii. W rozmowie z portalem BusinessInsider podkreśla: jeśli rząd chciałby zwalczyć inflację, musiałby zacząć ciąć wydatki.

CZYTAJ TEŻ: Ceny leków wzrosną o 100 procent. Najbardziej ucierpią seniorzy

Ale uwaga, w pierwszym kwartale przyszłego roku inflacja znowu zacznie rosnąć – ostrzega Morawiecki.

Przeczytaj również:  Tajemniczy prezent dla Morawieckiego od NBP. Wartość przesyłki przekroczyła 2,5 tys. zł

Źródło: „Wprost” / businessinsider.com.pl

(Visited 107 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj