„Super Express” poinformował, że Ministerstwo Zdrowia szykuje dla nas pewne zmiany. Od nowego roku lekarstwa dla osób przewlekle chorych, za które płaciliśmy do tej pory stawkę ryczałtową, mogą podrożeć o ponad 100 proc.

Na zmianach ucierpią najmocniej seniorzy. „SE” poinformował, że branża farmaceutyczna, po tym, jak ukazał się projekt nowelizacji ustawy refundacyjnej, zaapelowała do premiera Morawieckiego o wycofanie się ze zmian.

– Nowelizacja przyniesie podwyżkę ok. 2 tys. najtańszych dziś leków na tzw. ryczałt, które stanowią 60 proc. leków refundowanych. Jedna czwarta z nich ma cenę 3,20 zł, pozostałe są droższe albo dużo droższe. Wśród tych po 3,20 zł są m.in. są leki przeciwcukrzycowe, kardiologiczne, na astmę i silne przeciwbólowe – powiedział Krzysztof Kopeć, prezes Polskiego Związku Pracodawców Przemysłu Farmaceutycznego.

Coraz wyższe ceny leków

Ceny mają wzrosnąć, ponieważ rząd ma w planach wprowadzenie zależności ryczałtu od płacy minimalnej.

Mówi się także o korytarzach cenowych, chodzi o usunięcie z refundacji leków, które będą o wiele droższe, niż przewiduje limit. Niewykluczone, że Polacy będą musieli zapłacić o 100 proc. więcej.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Dziwne zachowanie króla Karola III. Wszystko się nagrało [WIDEO]

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Brytyjski miliarder inwestuje w firmę z Wrocławia. Chce zdobyć księżyc, Mars i Wenus

źródło: money.pl

(Visited 440 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj