propolski.pl: Morawiecki ogłosił wielką kampanię

Morawiecki rusza z ofensywą przeciwko Rosji. O co chodzi w akcji #StopRussiaNow?

Szef polskiego rządu Mateusz Morawiecki omówił szczegóły nowej, dużej kampanii #StopRussiaNow. Jest ona inicjatywą polskiego rządu.

– Spotykamy się tutaj, aby zainicjować specjalną akcję, która ma budzić sumienia, bo Putin przygotował specjalną operację ludobójstwa. To, co dzieje się na ulicach miast ukraińskich wstrząsa naszymi sumieniami, ale niestety zbyt krótko – powiedział premier Morawiecki podczas konferencji w Warszawie.

Polityk przyznał, że inicjatywa nazywa się #StopRussiaNow i jest jednocześnie apelem wszystkich tych, którzy zginęli w czasie wojny na Ukrainie.

– Nie możemy przejść nad tym do porządku dziennego. To jest świadectwo naszego człowieczeństwa – podkreślił Morawiecki.

Ponadto ocenił, że Europa Zachodnia i Południowa wolałaby wrócić do normalizacji relacji z Rosją. Jak ocenił premier, po tym, co stało się na Ukrainie powrót do normalności nie jest już możliwy.

Armia rosyjska zabija na rozkaz Kremla

– Poleciłem przygotować tę akcję, która będzie jeszcze wzmacniana w mediach społecznościowych. Będę jechał także do Niemiec i innych państw, żeby przypominać, co strasznego dzieje się na Ukrainie – kontynuował Morawiecki pokazując widowni billboardy w języku angielskim.

Szef polskiego rządu wyjaśnił, że wspomniana akcja ma doprowadzić do tego, by „Europa nie była Europą obojętności, bezradności i porażki, ale była Europą zwycięską, ale to musi stać się jak najszybciej”, bo „każdej minuty brutalni rosyjscy żołnierze mordują na rozkaz Kremla”.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Tusk zaatakował Morawieckiego, Ziobrę i Kurskiego: „Rakiety balistyczne Putina”

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Adam Michnik: Ludzie z PiS muszą być osądzeni i ukarani

źródło: TVP.Info, Reuters

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these