Europoseł Patryk Jaki ponownie zaskoczył media swoim mocnym wystąpieniem. Słowa krytyki skierował ku komisarzom unijnym, którzy próbują ingerować w polskie sprawy.

— Mówicie państwo, że chcecie przestrzegać i bronić traktatów, a te traktaty niemalże w każdym słowie i każdym swoim działaniu bezczelnie łamiecie — powiedział europoseł Solidarnej Polski.

— Mówicie państwo, że chcecie przestrzegać i bronić traktatów, a te traktaty niemalże w każdym słowie i każdym swoim działaniu bezczelnie łamiecie. Mówimy dzisiaj o art. 7. Chcę państwu powiedzieć, że art. 7 jest wprost wpisany w traktaty i mówi o czym? Że można stwierdzić, że ktoś łamie praworządność dopiero wtedy, kiedy wyczerpie się tę procedurę i uzyska jednomyślność. Jednomyślności, której państwo od lat nie jesteście w stanie uzyskać — dodał wzburzony polityk.

— Dokładnie tak samo jest w dzisiejszej dyskusji o Polsce i sprawach związanych z Izbą Dyscyplinarną. Państwo mówicie, że ID SN w Polsce łamie prawo. Dlaczego? Dlatego, że jest wyłaniana przez Radę Sądownictwa, która jest wyłaniana poprzez władzę ustawodawczą dokładnie tak samo, jak w ogromnej części państw członkowskich? — pytał Patryk Jaki.

— Ciągle jesteście skoncentrowani na tym, aby broń Boże państwa wschodniej Europy nie dołączyły do państw zachodniej Europy, dlatego, że Polska i Węgry akurat gospodarczo się świetnie rozwijają, dużo bardziej niż państwa w zachodniej Europie i wy nie chcecie, aby kiedykolwiek Polska i Węgry was dogoniły. Mówicie o pierwszeństwie traktatów? — powtórzył polityk na platformie YouTube.

Przeczytaj również:  Nie żyje dwóch polskich wspinaczy. Zostali porwani przez lawinę

— A gdzie jest taki zapis w traktatach mówiący o pierwszeństwie? Nie ma takiego zapisu. Wie pan, co jest? Jest zapis odwrotny, jest artykuł 5. mówi o czym? O tym, że możecie działać tylko w granicach reguły przyznania, to znaczy Komisja i Państwo możecie działać tylko w obszarze, gdzie państwo członkowskie Państwu przyznaje kompetencje — grzmiał europoseł.

Zobacz również: Trzaskowski stanął w obronie Nitrasa: „Zatroskany katolik” [WIDEO]

Zobacz również: Hołownia ostro o ministrze Czarnku: Plaga, która spotyka uczniów

Źródło: YouTube.com

(Visited 2 875 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj