Takiego zadłużania nigdy wcześniej nie było. To jest dług, które jeszcze nasze dzieci będą spłacać – przestrzegł poseł Konfederacji Krzysztof Bosak, który był gościem w programie „7. Dzień Tygodnia w Radiu ZET”.

Jedną z poruszanych kwestii był Krajowy Plan Odbudowy, który jest blokowany w naszym kraju przez Unię Europejską pod pretekstem mechanizmu „warunkowości”.

Szef polskiego rządu w poprzednim tygodniu ogłosił, że KPO już niedługo ma zostać odblokowane.

Zdaniem szefa rządu PiS, do Polski 2 czerwca ma przyjechać przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen. Wówczas nastąpi uroczyste podpisanie dokumentów.

– Takiego zadłużania nigdy wcześniej nie było. Blokowali to, chociażby Brytyjczycy. Takie zadłużanie stało się dopiero możliwe pod pretekstem pomocy po pandemii. Pandemia się skończyła, gospodarka funkcjonuje, a oni radzą nadal jak te pieniądze uruchomić – powiedział o KPO Krzysztof Bosak.

– Nawet eksperci z Polskiego Instytutu Ekonomicznego, notabene podległemu rządowi, mówili, że taki dodatkowy strumień pieniędzy może jeszcze bardziej podbić inflację. Premier Morawiecki twierdzi, że w Polsce kryzysu nie było i nie ma, ale i tak będziemy gospodarkę „odbudowywać”. Nikt, poza Konfederacją, w polskiej polityce nie mówi, że to jest dług, które jeszcze nasze dzieci będą spłacać – dodał polityk Konfederacji.

Przeczytaj również:  Lech Wałęsa rozwścieczył Dmitrija Miedwiediewa. Padły mocne słowa

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Pentagon udostępnił nagrania UFO: „Niewykluczone pozaziemskie pochodzenie zjawisk” [WIDEO]

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Bronisław Komorowski: Doceniam wysiłki prezydenta Dudy, ale pozycja Polski jest bardzo słaba [WIDEO]

źródło: Twitter

(Visited 189 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj