Podczas niedzielnego programu „Kawa na ławę” na antenie TVN24 doszło do niemiłej wymiany zdań. Goście rozmawiali m.in. o rekomendacji ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego dot. sposobu przeprowadzenia wyborów prezydenckich.

Minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformował, że dopiero najwcześniej za 2 lata będą możliwe wybory w tradycyjnej formie. Na ten moment przeprowadzenie wyborów korespondencyjnych jest gwarantem bezpieczeństwa i zdrowia Polaków.

— I taka jest moja rekomendacja. Jeżeli ugrupowania polityczne nie zgodzą się na taką formułę, takie rozwiązanie, wtedy jedyną formą bezpieczną przeprowadzenia wyborów prezydenckich są wybory korespondencyjne — mówił szef resortu zdrowia.

To właśnie te słowa skomentowali goście obecni w studiu TVN24 — Paweł Kukiz, Izabela Leszczyna z KO oraz Joanna Scheuring-Wielgus z Lewicy.

— Nie wyzwolił się z partyjniactwa — mówił w programie „Kawa na ławę” Paweł Kukiz.

Joanna Scheuring-Wielgus również pozostawiła na antenie krytyczny komentarz.

— Minister Szumowski i jego podkrążone oczy chodzą na pasku Jarosława Kaczyńskiego — stwierdziła posłanka Lewicy.

— Panie redaktorze, w swojej wypowiedzi porównał pan ministra zdrowia do Salomona. Ja bym powiedziała, że w swoim zachowaniu jest bardziej jak Piłat — co prawda umył swoje ręce, ale Jezusa na śmierć skazał. I podobnie zachowuje się Łukasz Szumowski — dodała w mocnym tonie Izabela Leszczyna.

Przeczytaj również:  Witold Pilecki i Siostra Izabela. Dwa przykłady niezłomności charakteru na kartach dwóch książek

źródło: telewizjarepublika.pl

(Visited 217 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj