Jak donosi jeden z zagranicznych portali, Polska spisuje się na medal podczas walki z szerzącą się epidemią koronawirusa. Decyzje polskiego rządu, a szczególnie wysiłki ministra Szumowskiego są podawane jako idealny przykład mądrej reakcji na zagrożenie.

Zagraniczne media chwalą ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego, który jest lekarzem medycyny i przez lata odbywał praktyki, zanim został szefem resortu zdrowia. Dla przykładu — w Hiszpanii te same obowiązki pełni Salvador Illa, który jest filozofem działającym od lat w Partii Socjalistycznej.

— Polska zamknęła szkoły przy 25 przypadkach zarażonych. Hiszpański rząd nie zamknął ich przy prawie 3 tysiącach infekcji — napisano w artykule.

Polska zdecydowanie przoduje w Europie, jeżeli chodzi o rozwagę i opanowanie. W porównaniu do Hiszpanii, Francji lub Włoch jako społeczeństwo zachowaliśmy się wyjątkowo roztropnie.

— 11 marca, na dzień przed pierwszym zgonem, kiedy w Polsce było 25 zarażonych osób, premier Mateusz Morawiecki ogłosił w mediach zamknięcie szkół, uniwersytetów, kin, teatrów i muzeów na dwa tygodnie, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Różnica w przewidywaniach pomiędzy jednym i drugim rządem jest oczywista. W Hiszpanii, przy prawie 3 tys. zachorowań i 84 zgonach, socjalistyczny rząd Pedro Sancheza, jeszcze w środę nie podjął żadnych decyzji, ograniczając się do rekomendowania wspólnotom autonomicznym, że klasy są najbardziej narażonymi obszarami — czytamy na portalu.

Przeczytaj również:  Maryla Rodowicz jest załamana. "Będę musiała pracować do końca życia"

Nie wszyscy jednak są zadowoleni z pracy polskiego rządu. Dziennikarz Tomasz Lis stwierdził, że Polacy przesadnie zachwycają się działaniami ministra zdrowia. Podkreślił, że to dowód dramatycznego obniżenia naszych oczekiwań. Szybko spotkał się z mocną odpowiedzią internautów, którzy skrytykowali go w swoich wpisach.

Wczoraj rząd wprowadził stan zagrożenia epidemicznego, w związku z czym przywrócono kontrole na granicach. Ten stan rzeczy będzie obowiązywał przez 10 dni z perspektywą jego przedłużenia. Wszyscy Polacy, którzy wrócą do kraju, będą musieli poddać się obowiązkowej 14-dniowej kwarantannie. Natomiast cudzoziemcy mają zakaz wjazdu do Polski.

Zawieszono również wszystkie połączenia kolejowe i lotnicze. Konsekwencją wczorajszego postanowienia jest również ograniczenie działalności galerii handlowych, restauracji, kasyn oraz barów. Czynne będą jedynie sklepy spożywcze, apteki oraz drogerie. Restauracje będą mogły świadczyć swoje usługi „na wynos”.

źródło: nczas.com

(Visited 345 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj