Cała Europa i ogromna część świata patrzy z niepokojem na rozwój wydarzeń na granicy między Polską a Białorusią. We wtorek mogliśmy usłyszeć słowa wsparcia, których autorem jest Minister Spraw Zagranicznych Węgier Péter Szijjártó.

Kryzys na granicy polsko-białoruskiej trwający już blisko miesiąc nasilił się w ostatnich tygodniach. Obecnie każdego dnia nasze media informują o kolejnych incydentach i aktach agresji na linii granicznej. Sytuacja zyskała już międzynarodowy rozgłos.

Mimo dwóch spotkań, Angeli Merkel z Alaksandrem Łukaszenką oraz Emmanuela Macrona z Władimirem Putinem, rozmowy nie osłabiły napięcia na naszej granicy… Przeciwnie, rząd odebrał to negatywnie, gdyż przedstawiciele tych państw rozmawiali na temat innego państwa bez obecności jego przedstawicieli.

Zobacz również: Migranci szturmują… białoruską granicę! Białorusini bezsilni wobec natarcia przybyszów ze Wschodu [WIDEO]

We wtorek doszło do kolejnej serii incydentów i prowokacji. Na terenie Podlasia doszło do zmasowanego ataku, w którym rany odnieśli polscy funkcjonariusze.

— Wiele wskazuje na to, że to głównie zamaskowani funkcjonariusze białoruscy zainicjowali szturm. Poziom agresji był niespotykany — mówił gen. insp. Jarosław Szymczyk w wywiadzie dla Polsat News.

Przeczytaj również:  Krzysztof Jackowski: Nachodzi mnie takie poczucie, że świat zaskoczy

Zobacz również: Bezczelność! Groźba ze strony białoruskich mediów: „Jeśli nie przemawiają do was łzy dzieci, to przemówią bombowce Tu-22M3” [WIDEO]

Z wyrazami poparcia dla Polski skierował się szef Ministerstwa Spraw Zagranicznych Węgier Péter Szijjártó.

— Polska jest obecnie celem podobnego ataku co Węgry w 2015 r., gdy migranci szturmowali przejście graniczne Röszke z Serbią — przypomniał aktualną historię polityk.

— Przyjaciele, jesteśmy z wami. Brońcie swoich domów, brońcie Europy, nie przejmujcie się kłamstwami! — zaapelował do nas.

Zobacz również: Losy granicy Polski w rękach 12 tysięcy polskich żołnierzy. Chmara migrantów nie odpuszcza. Nie wykluczone są dodatkowe posiłki [WIDEO]

Źródło: wMeritum.pl

(Visited 260 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj