Minister zdrowia Adam Niedzielski przekazał, że w ostatnim czasie zarejestrowano znaczny wzrost nowych zachorowań na COVID-19. Przybliżył również prawdopodobny okres, kiedy może nastąpić apogeum zakażeń. Szczęśliwie dla nas nie jest to termin odległy.

Prognozy ministra Niedzielskiego na najbliższą przyszłość

Adam Niedzielski pojechał do Puław i rozmawiał z dziennikarzami podczas konferencji prasowej.

– Jeśli chodzi o liczbę zachorowań to właściwie przez ostatnie 4 tygodnie, z tygodnia na tydzień mieliśmy wzrosty przekraczające skalę 60 proc. Był nawet tydzień, kiedy wzrost zakażeń wynosił 80 proc. W tym tygodniu mieliśmy do czynienia z przekroczeniem bariery 5 tys. nowych przypadków, miało to miejsce w poniedziałek – powiedział Adam Niedzielski.

– Obserwujemy jedno pozytywne zjawisko – hamowanie dynamiki wzrostu z tygodnia na tydzień liczby nowych przypadków. Dzisiaj ta liczba, która wynosi 3,5 tys. nowych przypadków, to tak naprawdę 17-, 18-procentowy wzrost w stosunku do poprzedniego tygodnia – dodał Niedzielski.

Minister wyjaśnił, że aktualne prognozy przewidują, że już w drugiej połowie sierpnia możemy mieć około 10 tys. przypadków dziennie w naszym kraju.
Może również być tak, że apogeum zakażeń przypadnie w pierwszej połowie sierpnia. Wówczas dzienna liczba zakażeń byłaby mniejsza o 7-8 tys.

Przeczytaj również:  Dziennikarka Polsat News odchodzi z pracy po 15 latach

źródło: RMF FM

(Visited 192 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj