propolski.pl: Trzaskowski apeluje do rządu

Minister Niedzielski ostro o słowach Trzaskowskiego. „Kłamstwo przeplatane megalomanią”

Minister zdrowia Adam Niedzielski opublikował w mediach społecznościowych wpis, w którym odniósł się do komentarza włodarza stolicy w ramach panelu Atlantic Council.

— Czasem brak jest słów, by skomentować kłamstwo przeplatane megalomanią. Prezydent Rafał Trzaskowski w kilka tygodni zdołał choćby wyprzeć z pamięci swoją nieudolność w Szpitalu Południowym — napisał w mediach społecznościowych minister Adam Niedzielski.

Wydaje się, że prezydenta Trzaskowskiego trochę poniosło. Polityk podczas panelu Atlantic Council w debacie z rozmówcami z Ameryki i Europy zaczął chwalić się swoimi osiągnięciami.

Rafał Trzaskowski podkreślił, że to on wziął sprawy w swoje ręce, podczas gdy wszędzie panoszył się chaos.

Co mówił Rafał Trzaskowski?

— Na początku był chaos i rozumieliśmy to, bo wszyscy byli przytłoczeni. Zdecydowaliśmy więc, że będziemy robić wszystko zgodnie z tym, co robił rząd. Powtarzaliśmy to, co nam zalecali, bo to rząd kraju jest odpowiedzialny w sytuacji kryzysu i to on ma wszelkie informacje pod ręką. Ale podczas drugiej i trzeciej fali postanowiliśmy, że weźmiemy odpowiedzialność w swoje ręce. Ja sam jestem odpowiedzialny za 11 szpitali. Zaczęliśmy kupować wyposażenie, w tym respiratory. Teraz szczególnie ważne są szczepienia, więc organizujemy swoje lokalizacje, stadiony, gdzie możemy szczepić ludzi. Organizujemy także własnych ekspertów, ponieważ delikatnie mówiąc, byliśmy nieco zaskoczeni tym, z jakim chaosem spotkaliśmy się na poziomie krajowym. Staraliśmy się reagować na to, co mówili nam ludzie na miejscu, w szczególności nasi specjaliści zajmujący się szpitalami, ale również przedsiębiorcy. Ludzie, którzy zadawali nam pytania o to, jak stosować niektóre restrykcje. Postanowiliśmy, że zajmiemy się tym sami, jeśli chodzi o pewne szczegóły. Chcieliśmy być szybsi na miejscu, niż rząd i tak robiliśmy w trakcie tego kryzysu — przekonywał podczas panelu Atlantic Council prezydent Warszawy.

Zobacz również: Agata Duda ma problemy zdrowotne? Prezydent przekazał niepokojące wieści

Do tych słów odniósł się w mediach społecznościowych minister Adam Niedzielski. Zauważył, że prezydent stolicy ma skłonności do fantazjowania.

— Czasem brak jest słów, by skomentować kłamstwo przeplatane megalomanią. Prezydent Rafał Trzaskowski w kilka tygodni zdołał choćby wyprzeć z pamięci swoją nieudolność w Szpitalu Południowym — tłumaczył minister zdrowia.

Swojego komentarza nie szczędził również wiceminister spraw wewnętrznych, Maciej Wąsik.

— Odnosiliśmy wrażenie, że prezydent Warszawy zajmuje bardzo pasywne pozycje. Kiedy wojewoda poprosił go o wskazanie miejsca na szpital tymczasowy, on wskazał dawny dom dziecka na Woli, miejsce zupełnie nienadające się do tego. Gdy w końcu my wskazaliśmy Szpital Południowy, to zażądał kilkudziesięciu milionów zł od rządu, żeby dokończyć prace w tym szpitalu. Te pieniądze dostał, ale nie potrafiono zorganizować tam skutecznie szpitala tymczasowego — przypomniał Wąsik.

źródło: niezalezna.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these