Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek ogłosił powstanie drugiej wersji ustawy o oświacie tzw. lex Czarnek. Jak wyjaśnił, polskie państwo musi zablokować lewicową indoktrynację.

– Ustawa zwana „Lex Czarnek” została zawetowana przez pana prezydenta. Jest gotowa już druga po to, żeby mieć kontrolę nad wszelkimi lewicowymi organizacjami, które próbują indoktrynować i dzisiaj indoktrynują w wielkich miastach, więc to nie jest kwestia otwierania furtki, tylko kwestia zrobienia czegoś, co zamknie furtkę niekontrolowanego indoktrynowania – powiedział minister edukacji i nauki.

– Natomiast samo przystosowanie dzieci do „zielonych” technologii trwa. Zmieniamy podstawy programowe w rozmaitych obszarach, zwłaszcza jeżeli chodzi o naukę środowiska, czy biologii po to, żeby wprowadzać tam elementy ekologii – a nie ekologizmu – jako czegoś niezwykle ważnego, troskę o środowisko, i poszerzać ten program – dodał Przemysław Czarnek.

Szef resortu edukacji i nauki wyjaśnił, że prowadził już rozmowy z przedstawicielami Kancelarii Prezydenta oraz zapewnił, że zostały uzgodnione wszystkie szczegóły prac. W kolejnym tygodniu zapowiedziane są spotkania zespołów posłów i urzędników Kancelarii Prezydenta. Poinformowano, że ustawa powinna obowiązywać od września.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Sławomir Mentzen o drodze upadku, którą kroczy PiS: „Całe państwo zostało podporządkowane…”

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Prezydent Joe Biden ewakuowany z własnego domu: „Podjęto środki ostrożności”

źródło: TVP.Info

(Visited 132 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj