Szef MON Mariusz Błaszczak przemawiał 2 maja w czasie uroczystości w Dniu Flagi. Przypomniał, jak ważny jest patriotyzm i pielęgnowanie najważniejszych wartości, jakie mamy.

— Święto Flagi RP to dzień jedności wszystkich Polaków — powiedział szef MON Mariusz Błaszczak.

Obchody Święta Flagi RP miały miejsce na wieży zegarowej Zamku Królewskiego w Warszawie. Rozpoczęły się od uroczystości podniesienia flagi państwowej. Wzięli w nich udział prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką, a także Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak.

— 2 maja to Święto Flagi RP, to dzień jedności wszystkich Polaków. Gdziekolwiek żyjemy, w jakiejkolwiek części świata, 2 maja jednoczy nas biało-czerwona flaga — ogłosił na pl. Piłsudskiego szef MON. Ponadto dodał, że polska flaga, Mazurek Dąbrowskiego i biały orzeł to największe symbole polskości.

— Jesteśmy dumni z tego, że biało-czerwona powiewa. Żołnierze Wojska Polskiego na swoich mundurach niosą flagę biało-czerwoną, żołnierze Wojska Polskiego wiedzą, że flaga biało-czerwona, że to znak, któremu są wierni do końca, któremu są wierni zawsze, a dla nas to podstawowy symbol jednoczący nas, tworzący więzi narodowe. To symbol jedności — mówił minister.

Mariusz Błaszczak zaznaczył, że należy podjąć wszelkie wysiłki, by wychować młodzież w miłości do ojczyzny.

— Ukraina została napadnięta przez Rosję, Ukraińcy dzielnie bronią się. Chociaż potencjał rosyjski jest dużo większy, jeżeli chodzi o liczebność, o wyposażenie, to Ukraińcy dzielnie bronią swojej niepodległości dlatego, że mają silnie rozwinięty patriotyzm. Dlatego, że nie chcą być zniewoleni, dlatego, że chcą być wolni — obwieścił szef MON.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Papież Franciszek tymczasowo zawiesza działalność. Co jest powodem tej decyzji?

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Internauci śmieją się z milczenia Tuska: „Zawsze, gdy coś się dzieje ważnego, dematerializuje się. Nie ma go”

źródło: YouTube.com

(Visited 99 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj