Minister Błaszczak w czasie zatwierdzania umowy na uzbrojenie z Korei Południowej podkreślił, że polskie wojsko trzeba jak najszybciej dozbrajać, ponieważ sytuacja na Ukrainie pokazuje nam, że „nie ma czasu”.

– Podpisane zostały umowy ramowe, które w konsekwencji znacząco wzmocnią polskie siły zbrojne. To wzmocnienie jest niezwykle ważne w związku z sytuacją, jaką mamy za naszą wschodnią granicą. Nie mamy czasu, nie możemy czekać. My musimy zbroić Wojsko Polskie. W myśl sentencji łacińskiej chcemy pokoju, ale dlatego, że chcemy pokoju, szykujemy się do wojny. Chodzi o tę zasadę, która jest przestrzegana przez państwa NATO-wskie, zasadę odstraszania. Chodzi o to, żeby polskie siły zbrojne były tak silne, żeby Wojsko Polskie było tak silne, żeby agresor nie zdecydował się na zaatakowanie naszego kraju – powiedział szef Ministerstwa Obrony Narodowej.

– W związku z tym, rozwijamy Polskie Siły Zbrojne, tworzymy nowe jednostki wojskowe, zachęcamy do przystępowania do Wojska Polskiego. Polscy żołnierze muszą mieć nowoczesną broń i taka właśnie została zamówiona. Zaczynamy naszą współpracę od dostaw sprzętu wojskowego jeszcze w tym roku. W przyszłym roku trafią do Wojska Polskiego, do Polskich Sił Powietrznych pierwsze samoloty – dodawał minister.

Przeczytaj również:  Córka Magdy Gessler wyznała, z jaką chorobą zmaga się od lat

– W ramach umowy ramowej, która została przed chwilą podpisana, zamówimy tysiąc czołgów K2, ponad 600 armatohaubic K9, zamówimy także trzy eskadry samolotów FA-50. Można powiedzieć, że już zamówiliśmy taką broń – przyznał Błaszczak.

Szef MON zaznaczył, że Polska dobrze wyciąga wnioski z aktualnej sytuacji na Ukrainie.

– Dlaczego taka broń? Dlatego, że wyciągamy wnioski z tego, co dzieje się na Ukrainie, z tego, w jaki sposób atakuje agresor, przy jakiej użyciu broni Rosja zaatakowała Ukrainę. Widzimy, że na polu walki w dzisiejszych czasach olbrzymie znaczenie mają wojska – mówił polityk.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Marek Kondrat przyłapany na wyrzucaniu rzeczy z domu. Internauci zwrócili uwagę na jeden szczegół [FOTO]

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Będzie partnerem Rozenek w „Dzień dobry TVN”. „Ostateczna decyzja ma zapaść lada dzień”

źródło: 300polityka.pl, TOK FM

(Visited 103 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj