Najnowsze wyniki sondażu ośrodka Rating wskazują, że ponad połowa Ukraińców nie jest gotowa lub też nie wykazuje chęci, by zaszczepić się przeciwko COVID-19, nawet jeśli szczepionka byłaby darmowa.

Badanie ośrodka Rating w kwestii szczepień na COVID-19 na Ukrainie pokazuje, że 52 procent obywateli Ukrainy nie zamierza na razie skorzystać z preparatu, nawet jeśli byłby darmowy. Gotowość do zaszczepienia się wyraziło 43 procent respondentów.

W sondażu listopadowym tego samego ośrodka liczba chętnych do bezpłatnego szczepienia wynosiła wówczas 55 procent.

Jeśli zaś chodzi o preparat płatny, gotowych do zaszczepienia jest 39 procent respondentów, zaś 56 procent ma odmienne zdanie. Rating dodaje, że w tym przypadku odsetek chętnych nieznacznie wzrósł.

Przeciwnicy szczepień w średniej grupie wiekowej

Najwięcej osób sceptycznych wobec szczepień znalazło się wśród przedstawicieli grupy wiekowej 30-49 lat. Są to głównie kobiety, mieszkańcy mniejszych miejscowości oraz ci, którzy nie boją się zakażenia koronawirusem.

Badanie przeprowadzono telefonicznie wśród 1600 respondentów w dniach 14-16 stycznia. Ukraiński rząd poinformował, że proces szczepienia Ukraińców rozpocznie się dopiero w lutym. W kraju potwierdzono jak na razie 1 172 038 zakażeń koronawirusem i odnotowano 21 258 zgonów.

Przeczytaj również: Mistrzyni Świata nie zaszczepi się na COVID-19. „Może wpłynąć na mój organizm i moją formę”

Źródło: PAP

(Visited 637 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj