Mistrzyni świata w skoku wzwyż Maria Lasickiene otwarcie zadeklarowała, że póki co nie zamierza zaszczepić się na wirusa COVID-19. Rosjanka ma wątpliwości co do składu preperatu, który może zawierać substancje niedozwolone dla sportowców.

— Szczepionka na COVID-19 mnie niepokoi, bo może wpłynąć na mój organizm i moją formę. Wstrzymam się, dopóki nie jest obowiązkowa — zakomunikowała Lasickiene w wywiadzie z agencją TASS.

28-letnia złota medalistka mistrzostw świata w Pekinie w 2015, w Londynie w 2017 oraz w Dausze w 2019 dodaje następnie:

— Jeszcze nie usłyszałam żadnych oficjalnych opinii z agencji dopingowych, że szczepionki są dozwolone. Ogólnie, z własnej woli nie zamierzam się zaszczepić. Nie namawiam nikogo do tego samego, to tylko moja osobista opinia. Jestem sportowcem i na moją formę może wpłynąć nawet kichnięcie, a tym bardziej zastrzyk — oświadczyła.

Światowa Agencja Antydopingowa (WADA) zapowiedziała wcześniej, że podejmie prace badawcze nad składem dostępnych od niedawna na rynku szczepionek. WADA zadeklarowała, że zadba o to, by sportowcom w związku z przyjęciem preparatu nie groziła dyskwalifikacja.

Przeczytaj również: Generał nie przebierał w słowach: „Polska nie przetrwa jako suwerenne państwo”. Wojskowy uderzył w Niemcy

Przeczytaj również:  Silne trzęsienie ziemi w Iranie. Wiele osób poszkodowanych

źródło: Nczas

(Visited 2 384 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj