COVID-19

Mistrzyni Świata nie zaszczepi się na COVID-19. „Może wpłynąć na mój organizm i moją formę”

Mistrzyni świata w skoku wzwyż Maria Lasickiene otwarcie zadeklarowała, że póki co nie zamierza zaszczepić się na wirusa COVID-19. Rosjanka ma wątpliwości co do składu preperatu, który może zawierać substancje niedozwolone dla sportowców.

— Szczepionka na COVID-19 mnie niepokoi, bo może wpłynąć na mój organizm i moją formę. Wstrzymam się, dopóki nie jest obowiązkowa — zakomunikowała Lasickiene w wywiadzie z agencją TASS.

28-letnia złota medalistka mistrzostw świata w Pekinie w 2015, w Londynie w 2017 oraz w Dausze w 2019 dodaje następnie:

— Jeszcze nie usłyszałam żadnych oficjalnych opinii z agencji dopingowych, że szczepionki są dozwolone. Ogólnie, z własnej woli nie zamierzam się zaszczepić. Nie namawiam nikogo do tego samego, to tylko moja osobista opinia. Jestem sportowcem i na moją formę może wpłynąć nawet kichnięcie, a tym bardziej zastrzyk — oświadczyła.

Światowa Agencja Antydopingowa (WADA) zapowiedziała wcześniej, że podejmie prace badawcze nad składem dostępnych od niedawna na rynku szczepionek. WADA zadeklarowała, że zadba o to, by sportowcom w związku z przyjęciem preparatu nie groziła dyskwalifikacja.

Przeczytaj również: Generał nie przebierał w słowach: „Polska nie przetrwa jako suwerenne państwo”. Wojskowy uderzył w Niemcy

źródło: Nczas

About the Author

Malicki Jan

Wspieram polskie sprawy i opowiadam się po stronie wolności. Chętnie oddaję się urokom rozrywki cyfrowej i jestem na bieżąco z platformą Xbox i Playstation.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these