Publicysta Rafał Ziemkiewicz zamieścił komentarz dotyczący nowego podręcznika do HiT. „Bardzo rzeczowy i dobry wykład historii najnowszej” – ocenił.

Przedmiot Historia i Teraźniejszość już od 1 września zastąpi Wiedzę o Społeczeństwie w pierwszych klasach liceów i techników. Pozycją dopuszczoną do szkół jest na ten moment podręcznik autorstwa prof. Wojciecha Roszkowskiego.

Treści zawarte w książce wywołały mnóstwo kontrowersji i oburzenia. Potępiło je wielu komentatorów oraz polityków opozycji.

Rafał Ziemkiewicz broni podręcznika do HiT

W obronie podręcznika stanął dziennikarz Rafał Ziemkiewicz, który nie szczędził pozytywnych słów.

– Przeczytałem ten podręcznik, jest bardzo rzeczowym i dobrym wykładem historii najnowszej. Zarzuty »obrażania dzieci z in vitro« wyprodukowano w ten sam sposób w jaki zapis ustawy antypedofilskiej »kto udostępnia nieletniemu treści seksualne, podlega karze« ogłoszono »zakazem edukacji seksualnej« i urządzono histerię w PE – stwierdził Ziemkiewicz.

– W istocie michnikowszczyzna dostała szału, bo traci monopol na swą narrację. Podręcznik nie uczy bowiem, że walka z komunizmem zaczęła się od listu do partii Kuronia i Modzelewskiego ani że głównym złem PZPR był antysemicki 1968 – dodał dziennikarz.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Prezydent Andrzej Duda z wizytą w Kijowie. Porozmawia z prezydentem Zełenskim

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Kozidrak nie została wpuszczona do USA? Wszystko przez jej pijacki rajd

źródło: Twitter

(Visited 453 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj