Jak przekazał szef Gabinetu Prezydenta RP Paweł Szrot, prezydent Andrzej Duda pojechał do Kijowa. Wizyta ta jest skutkiem zaproszenia ukraińskiego przywódcy Wołodymyra Zełenskiego i jest związana z posiedzeniem Platformy Krymskiej.

Wizyta prezydenta Andrzeja Dudy skoncentruje się na rozmowie z prezydentem Wołodymyrem Zełenskim, a także kwestii wsparcia Ukrainy. Dodatkowo politycy wezmą udział w posiedzeniu Platformy Krymskiej.

Jakie założenia ma realizować Platforma Krymska?

Paweł Szrot w czasie konferencji podkreślił, że wizyta ta ma symboliczne znaczenie. Dodał, że Andrzej Duda od zawsze wspierał niepodległość Ukrainy.

– Ta platforma – przypominam – dotyczy formatu, w którym demokratyczne kraje świata popierają Ukrainę w zachowaniu jej integralności terytorialnej i uznanych przez społeczność międzynarodową granic – powiedział Paweł Szrot.

Ukraina została zaatakowana przez Rosję pół roku temu. W środę w kraju tym obchodzony będzie Dzień Niepodległości.

Szrot dodał, że na ten moment z racji bezpieczeństwa szczegóły nie zostaną ujawnione. Sieć obiegło jedynie krótkie nagranie, na którym widać przybycie prezydenta Dudy na dworzec kolejowy w Kijowie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Hit czy kit? Nowy sondaż pokazuje, jak Polacy oceniają powrót Donalda Tuska

Przeczytaj również:  "Zachowywaliśmy się jak głupcy". Bill Gates o nowej pandemii

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Prezydent Jaśkowiak apeluje do rodziców ws. podręcznika do HiT: „Skorzystajcie z tego prawa, by chronić naszą młodzież”

źródło: Twitter, onet.pl, wprost.pl

(Visited 108 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj