AstraZeneca

„Miała bardzo nietypowe objawy”. 60-latka zmarła po podaniu szczepionki AstraZeneca

60-letnia obywatelka Danii zmarła z powodu zakrzepów krwi po przyjęciu preparatu AtraZeneca. O tragedii poinformowała w niedzielę wieczorem Duńska Agencja Leków.

60-latka została zaszczepiona specyfikiem firmy AstraZeneca. U Dunki stwierdzono liczne zakrzepy w małych i dużych naczyniach krwionośnych. W organizmie zaszczepionej wykryto niską liczbę płytek krwi. Pacjentka również krwawiła.

Co więcej, identyczne objawy u trzech zaszczepionych pracowników służby zdrowia potwierdzili Norwegowie. Śmierć 60-latki badana jest teraz przez duńskie organy do spraw medycznych oraz Europejską Agencję Leków. W związku z doniesieniami o nietypowych objawach Irlandia i Holandia wstrzymały szczepienia obywateli brytyjsko-szwedzkim preparatem.

AstraZeneca wycofywana

Wcześniej szczepionkę brytyjsko-szwdzkiego koncernu wycofały Islandia oraz Tajlandia. 14 marca

Na podobny krok zdecydowały się wcześniej wcześniej Dania czy Islandia, a poza Europą – Tajlandia. W sobotę 14 marca zrezygnowano ze szczepienia AstrąZenecą we włoskim Piemoncie. Powodem była nagła śmierć nauczyciela. Również Austria zaprzestaje stosowania poszczególnych partii produktu.

Producent kontrowersyjnej szczepionki poinformował w niedzielę o przeprowadzonej analizie, która wykazała brak dowodów na to, że szczepionka na COVID-19 zwiększa ryzyko występowania zakrzepów krwi u osób zaszczepionych.

Przeczytaj również: GIS alarmuje: Nie pij tego popularnego alkoholu – w butelce może być szkło. Koncern wycofał całą partię

Przeczytaj również: Lockdown nie w całej Polsce, aczkolwiek… Rzecznik rządu wypowiedział niepokojące słowa

źródło: Radio Zet

źródło: Tysol

About the Author

Malicki Jan

Wspieram polskie sprawy i opowiadam się po stronie wolności. Chętnie oddaję się urokom rozrywki cyfrowej i jestem na bieżąco z platformą Xbox i Playstation.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these