Ekonomista Sławomir Mentzen postanowił wyjaśnić, skąd w naszym kraju wzięła się inflacja. Przypomniał również słowa prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, który za przykład postawił Turcję walczącą z ogromnym kryzysem.

– Od miesięcy obserwujemy przerzucanie się przez PiS i PO winą za inflację. W jednym ze swoich ostatnich wystąpień Mateusz Morawiecki powiedział, że Tusk zmierza do tego, żeby inflacja w Polsce była jak w Turcji i wynosiła 80%, na co PiS nie pozwoli, bo takich rad słuchać nie będzie – powiedział Sławomir Menzten.

– Wyszło zabawnie, bo to Jarosław Kaczyński powiedział, że «Trzeba czynić wszystko, by Polska była tym, czym jest dziś Turcja. O niej mówi się, że to poważne państwo» – dodał.

– Podobnie pozytywnie o Turcji wypowiadał się członek Rady Polityki Pieniężnej z nadania PiS, Eryk Łon: «Dynamiczne, nacechowane bardzo wysokim poziomem dumy narodowej wypowiedzi prezydenta R. T. Erdogana przyczyniły się do ukształtowania się kursu liry tureckiej na poziomie korzystnym dla tureckiego eksportu oraz tureckiej turystyki». Nie wiem, czy polska gospodarka zniosłaby to, gdyby złoty miał aż tak korzystny kurs, jak turecka lira – wyjaśniał Mentzen.

Przeczytaj również:  Macierewicz odznaczony orderem "to naplucie w twarz rodzinom ofiar"? Posłowie krytycznie o polityku PiS

Ponadto ocenił, że propaganda, którą uprawia premier rządu to „przekaz dla idiotów”. Przedstawiciel Konfederacji wymienił, jakie przyczyny wywołały inflację w naszym kraju.

– Przyczyny są wewnętrzne i zewnętrzne. Wysokie ceny surowców przyszły do nas z zagranicy i nikt w Polsce nie miał na to wpływu. Ani Tusk, ani Morawiecki. Ale za przyczyny wewnętrzne, to już odpowiedzialność ponosi nasz rząd. Wprowadzanie kolejnych zasiłków, zadłużanie się, zaniżanie stopy procentowej, zamknięcie gospodarki i zalanie rynku pustym pieniądzem jest zasługą PiS. Ale Platforma nie ma prawa twierdzić, że gdyby to oni rządzili, to wyszłoby lepiej – zaznaczył.

Metnzen przypomniał, że Platforma Obywatelska jako pierwsza zgłosiła pomysł 500 plus na pierwsze dziecko. Tak samo było z 13. emeryturą. Dopiero później podchwycił je PiS.

Przedsiębiorca przypomniał, że wprowadzenie lockdownów poparło Prawo i Sprawiedliwość, jak i Platforma.

– Platforma nawet bardziej. Obie partie poparły specustawę wirusową, która od ponad dwóch lat daje prawo premierowi do niczym nieograniczonego niszczenia naszej gospodarki – zaznaczył.

– Większość naszych problemów gospodarczych wynika z działań PiSu, które Platforma popierała. Nie ma węgla, bo Morawiecki domagał się wprowadzenia embargo na ruski węgiel. Czyli zrobił dokładnie to, czego domagał się też Donald Tusk. Obie strony zgadzają się nawet w detalach takich jak bon turystyczny, a ostatnio senatorowie PiS i PO zgodnie uznali, że te 3000 zł dodatku na węgiel należy wypłacić każdemu, nawet jak nie kupuje węgla. A z czego finansowany jest dodatek węglowy? Z funduszu przeciwdziałania wirusowi. A skąd pieniądze ma ten fundusz? Z drukarki Glapińskiego – wyjaśnił Menzten.

Przeczytaj również:  Prezydent Duda w amerykańskiej telewizji. Otrzymał bardzo niewygodne pytanie

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Joe Biden ma problemy? Kolejne niepokojące nagranie [WIDEO]

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Odważna kobieta wygarnęła to Tuskowi przy pełnej sali: „Okradł pan moje dzieci i inne dzieci!” [WIDEO]

Od miesięcy obserwujemy przerzucanie się przez PiS i PO winą za inflację. W jednym ze swoich ostatnich wystąpień Mateusz…

Opublikowany przez Sławomira Mentzena Poniedziałek, 8 sierpnia 2022

źródło: Facebook

(Visited 132 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj