Ministerstwo Edukacji i Nauki skomentowało słowa lidera PO Donalda Tuska, który powiedział, że w podręczniku do HiT znajdują się słowa mówiące, że „dzieci z in vitro to jest hodowla ludzi”.

Przypomnijmy, że w czasie spotkania z mieszkańcami Jaktorowa Donald Tusk w mocnym tonie skrytykował podręcznik do przedmiotu historia i teraźniejszość autorstwa prof. Wojciecha Roszkowskiego.

— Czarnek wymyślił taki podręcznik, który ma uczyć nasze dzieci historii i teraźniejszości. Tam jest wiele różnych bardzo dziwnych, czasami strasznych tez. Ja dzisiaj odkryłem taki maluteńki rozdział o dzieciach in vitro. W tym podręczniku Czarnek i jego współpracownicy zamieścili takie słowa, że dzieci z in vitro, to jest hodowla ludzi, kto będzie kochał takie dzieci — powiedział lider PO.

— I to dziecko dostanie do ręki podręcznik i przeczyta w tym podręczniku, że jest dzieckiem z hodowli, którego nikt nie kocha. Te wszystkie złe rzeczy, które zrobili w Polsce, one wynikają także z tego, że nie wiem, czy tak się dobrali, czy władza to z nich zrobiła, ale jeśli coś takiego proponuje się polskiej szkole, polskim dzieciom, polskim rodzicom, to znaczy, że moim zdaniem nie ma granic łajdactwa dla nich. Nie ma takiej linii, której nie przekroczą — dodał Donald Tusk.

Minister Czarnek zmiażdżył Tuska

Do słów byłego premiera odniósł się resort edukacji, publikując post na Twitterze.

— Minister Edukacji i Nauki nie wymyśla i nie pisze podręczników. Zajmują się tym wydawnictwa. W żadnym z podręczników do HiT nie ma takich stwierdzeń nt. dzieci poczętych z in vitro. Tylko chory i obłąkany z nienawiści umysł może dokonywać takich dopowiedzeń pomiędzy wierszami —poinformowano we wpisie na koncie MEiN.

— Przybyły ostatnio do Polski człowiek głoszący, że „Polska to nienormalność” i „Piękniejsza od Polski jest ucieczka od Polski”, cenzuruje podręcznik zasłużonego w walce o Polskę wyśmienitego historyka. Zlecenie i interes mocodawcy niemieckiego na pierwszym miejscu „eksperta” — napisała małopolska kurator oświaty Barbara Nowak.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Mentzen: „Większość naszych problemów gospodarczych wynika z działań PiSu”

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Odważna kobieta wygarnęła to Tuskowi przy pełnej sali: „Okradł pan moje dzieci i inne dzieci!” [WIDEO]

źródło: wpolityce.pl, Twitter

(Visited 184 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj