Nowy lider partii KORWiN Sławomir Mentzen powiedział, że spodziewa się „polonizacji Ukraińców”.

– Nie rozumiem, czemu mielibyśmy obawiać się kobiet i dzieci, które tu uciekły przed wojną – analizował sytuację ekonomista.

Mentzen zaraz po objęciu władzy w ugrupowaniu przedstawił założenia programowe. Poruszył także temat Ukrainy i uchodźców, którzy przybyli do Polski.

Niektórzy politycy Konfederacji nie ukrywali, że poglądy nowego szefa są dla nich zaskakujące.

– W naszym interesie jest to, żeby Ukraina poradziła sobie z Rosją. Jeśli przegra, jeżeli będziemy mieli na granicy z Ukrainą, Białorusią z Obwodem Kaliningradzkim armię rosyjską, to będziemy kolejni w kolejce do wojny – wyjaśniał Sławomir Mentzen.

Ponadto odniósł się do kwestii zamykania się na rosyjski węgiel.

– Nie blokowałbym możliwości sprowadzenia węgla do Polski. Z Rosji? Skądkolwiek. Niech pan zapyta starszej pani, która będzie marzła zimą, czy ogrzałaby się węglem sprowadzonym z Rosji. Tej starszej pani, która będzie marzła w swoim małych mieszkanku, byłoby bez różnicy, skąd będzie węgiel – podnosił.

Lider KORWiN opublikował wpis, w którym skomentował obawy o „ukrainizację” naszego kraju.

– Uważam nasz naród i polską kulturę za na tyle silną, że spodziewam się raczej polonizacji Ukraińców niż ukrainizacji Polski. Nie rozumiem, czemu mielibyśmy obawiać się kobiet i dzieci, które tu uciekły przed wojną. Niech pracują na swoje utrzymanie. Wszyscy na tym zyskamy – dodał.

Przeczytaj również:  Jest wyrok ws. zabójstwa prezydenta Adamowicza. Szokujące zachowanie sprawcy w sądzie

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Japonia. Mężczyzna zaatakowany przez niedźwiedzia. Dramatyczne chwile [WIDEO]

źródło: Twitter

(Visited 347 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj