InPost to z pewnością jedna z najbardziej dynamicznie rozwijających się polskich firm. Po zdobyciu hegemonii nad Wisłą, prezes firmy Rafał Brzoska kreuje ambitne plany osiągnięcia dominacji w Europie Zachodniej. Obecnie InPost może się pochwalić aż 4 tysiącami paczkomatów w Wielkiej Brytanii. Polskie przedsiębiorstwo rozwija się także prężnie we Włoszech i we Francji.

InPost w styczniu 2021 roku zadebiutował na giełdzie w Amsterdamie. Wraz z końcem wakacji akcje firmy wzrosły aż o 9 procent. Polska firma dysponuje obecnie ponad 24 tysiącami urządzeń w całej Europie. 18 418 paczkomatów znajduje się w Polsce, lecz ich liczba może się jeszcze znacząco powiększyć.

– Po pierwszym półroczu mieliśmy w Polsce ok. 18,5 tys. paczkomatów. Zmierzamy w kierunku 20 tys. na koniec roku – powiedział prezes spółki Rafał Brzoska podczas wrześniowej telekonferencji z dziennikarzami.

Biznesmen znalazł się w pierwszej dziesiątce najbogatszych Polaków według magazynu „Forbes”. Na początku ubiegłego roku jego majątek wyceniano na ponad 5 mld złotych. InPost podbija Europę.

Rafał Brzoska: Paczkomaty to przyszłość

Polacy w samej Wielkiej Brytanii zainstalowali już 4 tysiące Paczkomatów. Zarząd firmy chce rozszerzenia swojej sieci na Wyspach do 20 tysięcy. Warunki do prowadzenia ekspansji sprzyjają Polakom. Kryzys energetyczny sprawił, że ceny dostaw produktów kupionych w Internecie drastycznie wzrosły. Tym samym klienci poszukują tańszych metod odbioru zamówionych towarów, a InPost z powodzeniem może odpowiedzieć na ich potrzeby.

Prezes spółki wystąpił pod koniec września na antenie telewizji CNN, w programie ikony dziennikarstwa biznesowego Richarda Questa. Rafał Brzoska opowiadał m.in. o ekspansji we Francji oraz Wielkiej Brytanii. Zachwalając nowatorskie rozwiązania InPost, podkreślił, że dostawa do Paczkomatu zmniejsza zużycie energii o 75 procent w porównaniu do klasycznej wizyty kuriera pod drzwiami, czyli door-to-door. Prezes InPost nadmienił również, iż jego firma udziela wsparcia ogarniętej wojną Ukrainie. InPost dostarczył już na wschód ponad 6 tysięcy ton darów w ramach pomocy humanitarnej.

Chcemy pomagać naszym braciom z Ukrainy, naszym sąsiadom w obronie ich kraju. To naturalne – mówił polski biznesmen w rozmowie z Richardem Questem.

źródło: CNN

(Visited 4 603 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj