Nowy lider partii KORWiN był gościem w Poranku Siódma9 i wypowiedział się na temat inflacji. W jego ocenie nie ma aktualnie szans na to, by z nią wygrać, ponieważ przypomina ciężką do zwalczenia chorobę.

– Nie da się już teraz zdusić inflacji. Nie ma po prostu takich narzędzi. Tak samo, jak nie da się tu i teraz zwalczyć ciężkiego nowotworu. To jest pewien proces – czasem kończący się bardzo źle – mówił prezes partii KORWiN.

Polityk przybliżył jednak, jak rozumie zainicjowanie całego procesu.

– Przede wszystkim należy przestać pompować pusty pieniądz na rynek. Należy zmniejszyć ilość pieniądza na rynku. To jest oczywiście proces bardzo bolesny, bo sprowadza się do podnoszenia stóp procentowych, do odcinania różnego rodzaju wydatków państwowych, czyli trzeba sprawić – niestety to będzie bardzo bolesne – żeby Polacy mieli mniej pieniędzy, bo teraz mają za dużo pieniędzy i z tego się bierze inflacja – tłumaczył Sławomir Mentzen.

Dodał, że żaden polityk nie ma odwagi powiedzieć tego wprost, ponieważ ludzie nie pojmują, do czego sprowadza się cały problem.

Na koniec Mentzen porównał wzrost inflacji do libacji.

– Jesteśmy w trakcie imprezy alkoholowej i rząd donosi kolejne butelki, przez co ludzie coraz lepiej się bawią, ale niestety trzeba ten proces zatrzymać i przestać ten alkohol donosić na imprezę – ocenił.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Poseł PiS na izbie wytrzeźwień. Miał dwa promile alkoholu

źródło: YouTube

(Visited 160 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj