Sławomir Mentzen, wiceprezes partii KORWiN oraz prezes Kongresu Polskiego Biznesu przemawiał w czasie Konferencji Prawicy Wolnościowej. Jak przyznał, niepokoją go pewne zjawiska, które w ostatnim czasie przybierają na sile.

– Co kilka lat ludzkość zaczyna wpadać w amok, w masową histerię. Idą zupełnie nowe zagrożenia i zupełnie nowe wyzwania, których wcześniej nie mieliśmy. Do tej pory walczyliśmy z tą głupotą, z tym socjalizmem, z tym etatyzmem, ale wydaje się, że będziemy musieli kontynuować walkę z nowymi totalitaryzmami i mówię to w pełnym tego słowa znaczeniu. Tak, czekają nas totalitaryzmy – powiedział Sławomir Mentzen.

– W wieku XX to był faszyzm, nazizm i komunizm, mniej więcej wiemy czym one się objawiały, a czym dokładnie objawią się te totalitaryzmy XXI wieku to jeszcze niestety nie wiemy, ale bardzo się boję, że niedługo się wkrótce się przekonamy – podkreślił polityk.

– Pojawił się taki mechanizm, ja jeszcze nie do końca rozumiem jego naturę i nie wiem, jak dokładnie to się dzieje, że co kilka lat ludzkość zaczyna wpadać w amok, w masową histerię. Mamy taki katalizator tego amoku. Dwa lata temu to był wirus, obecnie to była wojna, po których całe społeczeństwa z dnia na dzień po prostu głupieją – dodał Mentzen, który zauważył, że społeczeństwa mają tendencję do wyrażania swojego nierozsądku w mediach społecznościowych wzajemnie się nakręcając w emocjach.

Przeczytaj również:  Tragedia podczas finału WOŚP. Nie żyje 46-letni trener

– Nie wiem w tym momencie jeszcze czy to, co się dzieje teraz drugi raz w ciągu dwóch lat, czy to się generuje samo w wyniku tych mechanizmów, chociażby mediów społecznościowych, tych udostępnień, tych baniek, czy też być może jest to przez kogoś nakręcane i ktoś nauczył się jak to robić, żeby całą ludzkość wprawić w histerię – wyjaśnił zaniepokojony.

– Nie znam przyczyn tego zjawiska, ale niezależnie od tego, czy to dzieje się samo, czy ktoś nam to robi, wnioski są bardzo pesymistyczne. Jeżeli ktoś nam to robi, to po owocach tego, co robi widzimy, że na pewno jest naszym śmiertelnym wrogiem, ponieważ absolutnie nie możemy być zadowoleni z tego, do czego nas doprowadziła walka z wirusem, czy do czego być może doprowadzi nas obecnie walka z Rosją – tłumaczył polityk Konfederacji.

Zobacz również: Duda zapytany o potencjalną inwazję Rosji na Polskę. Padły zdecydowane słowa

Zobacz również: Dziennikarz CNN: „Podziękowania dla wspaniałych Polaków za przyjęcie ponad dwóch milionów ukraińskich uchodźców”

Przeczytaj również:  Najwyższa emerytura w Polsce to kupa kasy. Będziesz zdziwiony

źródło: YouTube.com

(Visited 319 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj