— Dwadzieścia lat Platformy. I jest dzisiaj ten dwudziestolatek, który może głosować. I się zastanawia, dlaczego właściwie ma głosować na tych… ramoli? — pytał red. Robert Mazurek.

Robert Mazurek gościł w swoim programie byłego przewodniczącego Platformy Obywatelskiej Grzegorza Schetynę. Polityk przekonywał, że pomysł wystawienia Jana Rokity w charakterze kandydata na Rzecznika Praw Obywatelskich to „absolutny fake”.

— To jest absolutny fake, co dziwne, ze strony prezydenta — ocenił Schetyna, zapytany o tę kwestię przez dziennikarza. — Jeżeli ta kandydatura byłaby zgłaszana przez prezydenta Dudę w poważny sposób, to byłaby rozmowa z PiS-em i byłaby to kandydatura PiS-u — podkreślił.

Następnie Robert Mazurek podniósł kwestię dwudziestolecia Platformy Obywatelskiej.

Dwadzieścia lat Platformy. I jest dzisiaj ten dwudziestolatek, który może głosować. I się zastanawia, dlaczego właściwie ma głosować na tych… ramoli? — spytał.

— Bo chce żyć w normalnym kraju, chce żyć w Europie Zachodniej, a nie we Wschodniej — skontrował Schetyna.

— PiS to jest Europa Wschodnia, a Platforma Europa Zachodnia?

— Uważam, że to jest wizja świata i wizja państwa… To jest demokracja…

Przeczytaj również:  Jest dymisja w rządzie. To on pożegnał się ze stanowiskiem

Ja bym prędzej powiedział, że wy jesteście Europa Południowa, konkretnie Włochy. Piękny klimat i co siódmy zaszczepiony poza kolejnością — zażartował dziennikarz.

Przeczytaj również: Ziobro prezentuje ustawę wolnościową: Dziesiątki milionów zł kary za „łamanie wolności słowa”. Jak to będzie działać?

źródło: Do Rzeczy

(Visited 3 439 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj