Jak zakomunikował MEN, w 2021 roku egzamin ósmoklasisty i egzamin maturalny będą przeprowadzone wyjątkowo na podstawie wymagań egzaminacyjnych, a nie jak w ubiegłych latach na podstawie wymagań określonych w podstawie programowej.

MEN zakomunikował, że z dniem 19 listopada zakończył się pierwszy etap prac zespołów ekspertów, którzy od października br. pracowali nad opracowaniem wymagań egzaminacyjnych.

— Mamy opracowaną propozycję wymagań egzaminacyjnych z poszczególnych przedmiotów egzaminacyjnych, którą chcemy teraz poddać publicznej dyskusji. Zmianie powinny ulec również arkusze egzaminacyjne, chcemy pokazać na czym te zmiany będą polegały. Do końca grudnia będą gotowe przepisy, a także aneksy do informatorów, dzięki którym można spokojnie przygotować się do egzaminów — poinformowało ministerstwo.

Czytaj także: Strajk Kobiet: Policja użyła siły, Marta Lempart dostała gazem. „Kwik”

MEN podjęło decyzję o obniżeniu wymagań. Matura oraz testy ósmoklasistów będą prostsze. Powodem takiej decyzji jest analiza wyników ubiegłorocznych egzaminów oraz obecna sytuacja związana z pandemią, a więc nauką zdalną. Zakres wymagań zostanie więc zawężony.

Czytaj także: Jachira starła się z policjantami. „Nie ma pan prawa mnie popychać!”

Wymagania egzaminacyjne zostaną ogłoszone w grudniu w formie rozporządzenia. Zmiany dotyczą jedynie roku szkolnego 2020/2021.

Źródło: Ministerstwo Edukacji Narodowej

(Visited 159 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj