Mateusz Damięcki zabrał głos po zakończeniu ostatniej debaty prezydenckiej w TVP. Aktor zamieścił na Facebooku wymowne wideo, które wprawiło w zdumienie internautów.

Celebryta odczytał polityczny wiersz i przy pomocy animacji przedstawiającej krwawiącą Polskę uderzył w partię rządzącą. Mateusz Damięcki podziękował m.in „za pisanie historii od nowa” oraz „za wstyd przed Zachodem”.

— Dziękuję za pogardę, za pychę, za wasz jad i za ciche nocą śmierci wyroki wydane, potem z samego rana długopisem Adriana podpisane, choć nie przeczytane. Za mój wstyd przed Zachodem, za ruletkę ze Wschodem, za sponsoring spiskowej teorii, za te mordy zdradzieckie i za groby radzieckie, za pisanie od nowa historii — czytamy w liście aktora.

Na nagraniu widać samą animację, którą stworzyła Matylda Damięcka. We wpisie wyliczono wszystkie instytucje, które ucierpiały z powodu zmiany władzy. Damięcki wymienił „szpitale, szkoły, muzea i kościoły”. Aktor podziękował również za to, co przydarzyło się telewizji polskiej, a także za „za gnój wlany do trybunałów”.

Przypomniał o telewizyjnej Jedynce i Dwójce, jak również o prezesie TVP Jacku Kurskim. Nie zapomniał także o licznych problemach w radiowej Trójce. Post udostępniony przez aktora zyskał w ciągu 12 godzin 1,5 tys. reakcji na Facebooku.

Przeczytaj również:  Witold Pilecki i Siostra Izabela. Dwa przykłady niezłomności charakteru na kartach dwóch książek

źródło: wiadomosci.onet.pl

(Visited 699 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj