Robert Biedroń podczas debaty prezydenckiej w TVP pochwalił się możliwościami mającymi doprowadzić do budowy tanich mieszkań w Słupsku.

— 3 mln ludzi, w tym wielu młodych ludzi, czeka na swoje mieszkanie. To trzeba uregulować. Zrobiłem to w Słupsku i zrobię to w całej Polsce. Stworzę wielki program budowy tanich mieszkań na wynajem — mówił Robert Biedroń.

Problem leży w tym, że w Słupsku nie istnieje program tanich mieszkań. Słupska radna PiS Anna Mrowińska nazwała wypowiedź kandydata Lewicy „hitem roku”. Słowa polityka wywołały zdumienie wśród mieszkańców Słupska.

Anna Mrowińska za czasów prezydentury Biedronia walczyła o to, by miasto skorzystało z rządowego programu i zbudowało tanie mieszkania pod wynajem, jednak ówczesny prezydent nie chciał z tego rozwiązania skorzystać.

— Biedroń w debacie prezydenckiej„Stworzyłem w Słupsku program tanich mieszkań na wynajem”. Że co zrobił??? Hit roku! — napisała na Twitterze radna.

Portal gp24.pl poinformował, że za „programem tanich mieszkań na wynajem” kryły się dwie połączone kamienice na rogu ulic Długiej i Płowieckiej w Słupsku, do których lokatorzy będą mogli się wprowadzić dopiero w maju tego roku.

Portal zaznaczył, że „tak drogo, nigdy wcześniej nikt w naszym mieście nie budował”. To już nie pierwszy raz, gdy Biedroń posłużył się prezydenturą Słupska, by postawić się w lepszym świetle.

 

źródło: niezalezna.pl

(Visited 198 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Janowski ostro atakuje PiS: "Zróbcie sobie wybory dla swojej garstki cynicznych pajaców"

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here