Niemiecki wirusolog Jonas Schmidt-Chanasit przestrzegł, że pandemia koronawirusa może towarzyszyć nam jeszcze przez długie lata. Próżno mieć więc nadzieję, że po rozpoczęciu kampanii szczepień sytuacja ulegnie nagłej poprawie.

Medyk stwierdził, że takie myślenie jest bardzo nierealistyczne i do lata na pewno nie poradzimy sobie z wirusem.

— Każdy, kto mówi, że przejdziemy przez wszystko i uzyskamy odporność stadną najpóźniej do lata, wyznacza nierealistyczne cele i wywołuje frustrację — podkreślił niemiecki wirusolog.

Zobacz również: Lempart atakuje lekarzy i urzędników: Jełopy, każdego z was znajdziemy [WIDEO]

— Szczepienie jest ważnym elementem w walce z koronawirusem, ale zachowywane odległości od innych osób, dbanie o higienę, noszenie maseczek, wentylacja pomieszczeń, badania i ochrona grup ryzyka pozostają równie ważne — dodał, zaznaczając, że nie tylko szczepienia są ważne, a szereg innych czynności, które składają się na dbanie o czystość i zdrowie.

Zobacz również: Gates: „Nie mam wątpliwości. Nowe pandemie nadejdą”

Wirusolog w wywiadzie dla gazety „Hamburger Abendblatt” założył, że w tym roku społeczeństwo jedynie zbliży się do „normalności”, a na całkowitą równowagę będziemy musieli jeszcze trochę poczekać.

— Jestem głęboko przekonany, że w 2022 roku będziemy potrzebować już tylko kilku ograniczeń — mówił.

Źródło: businessinsider.com.pl

(Visited 766 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Gadowski ostrzega: To już nie Orwell i Huxley tylko rzeczywistość. Rządy zaczęły realizować wielki plan

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here