Marszałek Senatu Tomasz Grodzki przemawiał po ukraińsku w czasie wizyty w Radzie Najwyższej Ukrainy. Polityk przybył w czwartek do Kijowa i spotkał się z czołowymi politykami ukraińskimi.

– Jeżeli nie powstrzymamy agresora na linii Dniepru, to jutro i pojutrze staną na linii Wisły, Dunaju, Renu albo i dalej – oświadczył marszałek Grodzki.

W czasie wystąpienia nawiązał do działań Władimira Putina i powiedział:

– Lider Rosji nie jeden raz poddawał w wątpliwość samo istnienie narodu ukraińskiego. Stwierdził w swoim wielkoruskim szowinizmie, że Białorusini i Ukraińcy to po prostu Rosjanie!

Grodzki nie szczędził mocnych słów w stosunku do zachowania Rosjan.

– Rosyjski szowinizm imperialny doprowadził do zbrodni ludobójstwa. Celowo mówię właśnie o tym, ponieważ należy dokładnie zanalizować rosyjskie przestępstwa w Mariupolu, Buczy, Charkowie oraz dziesiątek innych miast, to po prostu przestępstwa wojenna czy ludobójstwo – podkreślił marszałek Senatu.

Jak dodał, nie ma wątpliwości, że Europa powinna wspierać Ukrainę.

– Rosja na ziemiach waszego państwa prowadzi wojnę de facto przeciwko całemu demokratycznemu światu. Żołnierze Ukrainy, która walczy, biją się dzisiaj tak jak wielokrotnie mówiliśmy w Polsce, o wolność waszą i naszą. Interes narodowy Polaków, Niemców, Anglików, całego wolnego świata sprowadza się do tego, aby przekazać Ukrainie, jak można najwięcej wszystkie co konieczne jest dla zwycięstwa nad agresorem – wyjaśnił.

– Hipokryzja polityków, którzy żądają powstrzymania dostaw uzbrojenie, którzy mówią o uzbrojeniu obronny, to nie po prostu dwulicowość, to jest po prostu potężny błąd. Jeżeli nie powstrzymamy agresora na linii Dniepru, to jutro i pojutrze staną na linii Wisły, Dunaju, Renu albo i dalej – zakończył Grodzki.

Przeczytaj również:  Meller będzie miał nowy program. Poprowadzi talk-show

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Miedwiediew zagroził bronią atomową na Bałtyku. Skomentował także plany Szwecji i Finlandii

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Kolejny sukces! Ukraińscy żołnierze sił specjalnych zniszczyli most z całą kolumną rosyjską [FOTO]

źródło: Twitter.com

(Visited 126 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj