Były prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew odniósł się w mocnym tonie do planów Szwecji i Finlandii. Państwa te zapowiedziały dołączenie do NATO. Rosyjski polityk nie przebierał w słowach i zagroził użyciem broni atomowej.

Z racji napaści Rosji na Ukrainę, Szwecja i Finlandia ogłosiły, że dołączą do NATO. Wcześniej kraje te zajmowały raczej neutralne stanowisko. Wszystko zmieniło się od czasu, kiedy Rosjanie napadli na Ukrainę.

Miedwiediew w swoich groźbach wspomniał o użyciu broni atomowej.

– Nie można już mówić o statusie Bałtyku bez broni jądrowej, równowaga musi zostać przywrócona – mówił Dmitrij Miedwiediew, wiceprzewodniczący Rady Bezpieczeństwa Rosji.

– Do dziś Rosja nie podejmowała takich działań i nie zamierzała – dodał były prezydent Rosji.

W ocenie Miedwiediewa rosyjska odpowiedź na działanie państw zachodnich „będzie symetryczna i destrukcyjna dla stosunków dwustronnych”.

Zobacz również: Radosław Sikorski: Kaczyński ma wyrzuty sumienia za Smoleńsk

Zobacz również: Niemieckie media: Zełenski osiągnął efekt odwrotny od zamierzonego

źródło: Interia.pl

(Visited 319 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj